SUKCES NASZEJ UCZENNICY
data dodania: 2023-04-04

KINGA SIĘ SPISAŁA
i zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Historycznym „Dokończ historię”!
Zadaniem uczestniczek i uczestników było wymyślenie alternatywnego zakończenia ulubionej lektury.
Nasza uczennica - Kinga Kotarba z VIIIb - napisała o dalszych losach Skawińskiego z książki autorstwa Henryka Sienkiewicza pt. „Latarnik”.
Jury doceniło pomysł i warsztat pisarski Kingi, która szlifuje swój talent, biorąc udział w wielu konkursach literackich. Do czego i Was zachęcamy, drodzy uczniowie/uczennice.

Gratulujemy, Kinia!

SZKOLNY KONKURS POLONISTYCZNO-PRZYRODNICZY Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA
data dodania: 2023-03-27

MA DZIEWCZYNA TALENT!
data dodania: 2023-03-25

Edyta Kosowska z klasy VII „a”, nasza Edytka, w finale III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słowa Tischnera” zdobyła pierwsze miejsce.

Inspiracją dla uczestników i uczestniczek konkursu w tym roku stały się słowa profesora Tischnera, w których rozważa on ideę piękna: „A czymże jest piękno?”.

W konkursie wzięli udział uczniowie i uczennice ze 106 szkół, z 84 miejscowości z całej Polski. Prac plastycznych nadesłano aż 550.

Edyta zdobyła I miejsce w kategorii klas 7-8.

Naszą siódmoklasistkę do udziału w konkursie zainspirowała Pani Magdalena Szymańska. Magda pomogła również w dopięciu formalności.

Gratulujemy naszej Uczennicy, Jej Rodzicom oraz Nauczycielce.

21 marca - Światowy dzień Zespołu Downa
data dodania: 2023-03-25

Za nami pierwszy dzień wiosny. W naszej szkole odbył się on pod znakiem solidarności, budzenia świadomości i wrażliwości na innych. W tym dniu - 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, który znany jest również jako Dzień Kolorowej Skarpetki.

Na początku trudno jest pojąć, jak noszenie pary kolorowych, niedopasowanych skarpet może być związane z czymś tak poważnym, jak zespół Downa.

Trend ten jednak ogarnął ludzi na całym świecie, którzy noszą skarpetki w dziwnych kolorach w obchodzony co roku. Dlaczego akurat 21 marca?

Ponieważ wypada 21 dnia 3 miesiąca, aby podkreślić wyjątkowość potrojenia (trisomia) 21. chromosomu, który powoduje zespół Downa.

Oprócz skarpetek nie do pary były rozmowy, filmiki, prezentacje o AKCEPTACJI, TOLERANCJI, SZACUNKU wobec drugiego człowieka..
Bo właśnie o to chodzi w tym dniu - by wzbudzać w dzieciach empatię, uczyć szacunku do innych i akceptować - siebie nawzajem.
  "Pierwszym krokiem w kierunku zmiany jest świadomość. Drugim krokiem jest akceptacja."

Dzień Św. Patryka
data dodania: 2023-03-21

Happy St. Patricks Day

17 marca 2023 r. po raz kolejny w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka
Z tej okazji nasze nauczycielki języka angielskiego przygotowały dla uczniów fantastyczne dekoracje, słodkie niespodzianki w postaci zielonej galaretki i innych zielonych smakołyków. Na korytarzu szkolnym zabrzmiała irlandzka muzyka, a uczniowie ubrani na zielono poznawali tradycje i zwyczaje związane z tym świętem.  Za rok znowu będziemy świętować

data dodania: 2023-03-21

PRZEPIS NA TOSTY
JEST BARDZO PROSTY:
MASŁEM SMARUJESZ,
SZYNKĘ ŁADUJESZ,
KECZUPEM LEJESZ,
JESZ I SIĘ ŚMIEJESZ

Dzięki projektowi #Laboratoria Przyszłości i fantastycznemu wyposażeniu sali  technicznej, klasa 8c z wychowawczynią, Aleksandrą Wajdą, mogła zrobić pyszne sandwiche i dobrze się przy tym bawić .

data dodania: 2023-03-20

Chrupiące słodkości w wykonaniu uczniów klas siódmych zachwyciły zapachem i smakiem. Wykonane samodzielnie pod kierunkiem nauczyciela „Ostatkowe gofry” stały się kolejnym smakowitym kulinarnym doświadczeniem podczas którego wykorzystano zasoby #LaboratoriówPrzyszłości

Rekrutacja do klasy I w roku szkolnym 2023/2024
data dodania: 2023-03-19

Rekrutacja do klasy I w roku szkolnym 2023/2024-lista zakwalifikowanych kandydatów

Akademia Rodzica
data dodania: 2023-03-17

Akademia Rodzica
Z emocjami warto nauczyć się żyć :)
Dziękujemy Stowarzyszeniu Moc Wsparcia za materiały.

Pierwsza pomoc
data dodania: 2023-03-17

Dnia 8 marca 2023r. odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla klas 1. Poprowadziła je Pani Alina Bielec wraz z uczniami i uczennicami Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Karola Miarki w Lędzinach. Podczas zajęć dzieci poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz jak należy zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy. Uczniowie klas 1 mogli samodzielnie wykonać czynności z zakresu resuscytacji na kilku fantomach, co wzbudziło wiele emocji ☺ W trakcie zajęć utrwalono także znajomość numerów alarmowych, przećwiczono wezwanie pomocy. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to wspaniała lekcja połączona z zabawą, ale przede wszystkim nastawiona na konkretny cel: ratowanie ludzkiego życia!
Pragniemy raz jeszcze złożyć ogromne podziękowania prowadzącej zajęcia jak również towarzyszącym jej uczniom, którzy byli niesamowicie zaangażowani w przebieg zajęć

<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>
17 maja 2024