Aktualności:
#CODEWEEK - KODOWANIE BEZ PRĄDU
data dodania: 2019-10-22

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania nauczycielki informatyki pani Urszula Haber, pani Zofia Cichy i pani Maria Stolecka, zorganizowały w naszej szkole wydarzenie pod hasłem „Kodowanie bez prądu”. Wszyscy uczniowie klas 1-6 w formie zabawy odkrywali podstawy programowania poprzez przekazywanie informacji w postaci kodu lub algorytmu. Dzieci przekonały się, że kodowanie jest prostą i przyjemną czynnością, dzięki której system 0-1 lub proste komendy wydawane za pomocą strzałek, przybierają w efekcie postać pięknych i kolorowych rysunków, a w programowanie bawić mogą się wszyscy, niezależnie od wieku. Trzecioklasiści odkryli również, że myślenie matematyczne oparte na algorytmach towarzyszy nam w życiu codziennym. Uczniowie układali algorytmy, czyli podawali kolejne, uporządkowane czynności, związane z wysiewaniem nasion, myciem zębów lub obliczeniem obwodu figury. Wszystkim towarzyszyła świadomość, że to pokolenie uczniów , urodzone w dobie rozwoju technologii cyfrowych, będzie kiedyś kształtowało naszą przyszłość, tworząc nowe programy komputerowe, łącząc pracę z pasją i przyjemnością kodowania na najwyższym poziomie.

Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko
data dodania: 2019-10-18

Uczniowie klas 5c, b i 6a wzięli udział w spotkaniu autorskim z Kazimierzem Szymeczko w ramach Jesiennego Imielińskiego Tercetu Literackiego

Niespodziewana wizyta
data dodania: 2019-10-14

Do naszej szkoły przyjechał przedstawiciel Biura senatorskiego Leszka Piechoty z małymi upominkami dla uczestników konkursu "List do taty" - ogólnopolskiej inicjatywy, która już po raz piąty została zorganizowana przez Senacką Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej we współpracy z Fundacją Cyryla i Metodego – Inicjatywa Tato.Net. Gratulujmy Zosi Mońce, Kindze Kotarbie i Mateuszowi Musialikowi.

data dodania: 2019-10-14

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się Uroczysta Akademia, której towarzyszyło motto "Całe życie jest szkołą". Akademię prowadzili konferansjerzy Julia Mazurkiewicz i Eryk Kopacz. Na scenie zaprezentowały się cheerleaderki w "Deszczowej piosence", "Koralinki" z piosenką "Zacznij od Bacha", zespół flecistów z solówkami Julianny Hericht i Karola Stoleckiego oraz "Gwiazdeczki" z piosenkami "Przyleciała do Warszawy", "A ja mam psa", "Piosenka jest dobra na wszystko". Natomiast uczniowie klasy 6 b zaprezentowali "z przymrużeniem oka", jak wygląda pokój nauczycielski w pewnej szkole w powiecie bieruńsko-lędzińskim - niektórzy nawet mówili, że jest bardzo podobny do naszego pokoju nauczycielskiego, ale to tylko przypuszczenia;). Pani Dyrektor wręczyła nagrody dla Nauczycieli i pracowników szkoły i życzyła im dalszych sukcesów. Również Pan Burmistrz nagrodził nauczycieli naszej szkoły.

Europejski Tydzień Kodowania #CodeWeek

Rozliczenie finansowe Rady Rodziców za rok szkolny 2018/2019
data dodania: 2019-10-11

Uprzejmie informujemy, że Rozliczenie finansowe Rady Rodziców za rok szkolny 2018/2019 znajduje się w zakładce „Rada Rodziców”.

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
data dodania: 2019-10-10

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji: IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Wszyscy świetnie się bawili. Uczniowie i dorośli z wielkim zaangażowaniem przystępowali do egzaminu. Każdy chciał sprawdzić swoje umiejętności matematyczne z zakresu opanowania tabliczki mnożenia.

Każdy kto podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł – Eksperta Tabliczki Mnożenia i otrzymywał stosowną odznakę lub certyfikat. Do egzaminu przystępowali uczniowie klas III – VI oraz dorośli: pracownicy szkoły, Urzędu Miasta z Panem Burmistrzem na czele. Za rok powtórzymy akcję! Więc bądźcie gotowi. Ćwiczcie dalej tabliczkę mnożenia.

WSZYSCY DLA EDUKACJI
data dodania: 2019-10-01

Kto czyta książki, żyje podwójnie
data dodania: 2019-10-01

Już po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tym razem do akcji przyłączyły się również przedszkolaki, które odwiedziły naszą bibliotekę, aby posłuchać o przygodach Basi.
W ramach spotkania uczennice klasy 6c: Zosia, Nicola, Natalia i Wridiana przeczytały małym gościom opowiadanie "Basia i słodycze". Przedyskutowały z przedszkolakami treść opowiadania, zadając kilka pytań do treści czytanego tekstu. Oczywiście zaproszone dzieci nie miały najmniejszego problemu z odpowiedziami - dlatego dla każdego malucha czekał słodki upominek - nagroda.
Wszystkich zachęcamy do czytanie (nie tylko od święta), które stymuluje umysł, pogłębia wiedzę, wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć i sen, ćwiczy myślenie analityczne i rozwija empatię!

Pasowanie klas pierwszych
data dodania: 2019-10-01

27 września odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się znakomicie przed zaproszonymi gośćmi.

Nasi pierwszoklasiści po uroczystym ślubowaniu stali się oficjalnymi uczniami naszej szkoły - Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Podczas akademii zostały im wręczone dyplomy, medale i upominki.

Wszystkim serdecznie dziękujemy !!!

<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>

23 października 2019