Święto Liczby Pi
data dodania: 2019-03-18

W związku z Świętem Liczby Pi uczniowie klas V C i V D naszej szkoły odwiedzili Uniwersytet Śląski Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii. Tego dnia dla zwiedzających studenci i wykładowcy uczelni przygotowali mnóstwo atrakcji. Nasi uczniowie uczestniczyli m.in. w pokazie pt. Chemiczny zawrót głowy oraz Chemia może być efektowna i fascynująca, zwiedzili Pracownię chemii nieorganicznej i Pracownię syntezy polimerów. Wysłuchali niesamowitego wykładu pt. Medycyna w pigułce prowadzonego przez dr hab. Roberta Musioł. Poza tym na korytarzach uczelni studenci prezentowali różne fascynujące doświadczenia, np. z wykorzystaniem ciekłego azotu. Mogliśmy też spróbować dymiących chrupek. Nasi uczniowie wykazali się wiedzą, za którą zostali nagrodzeni. Dla uczniów był to dzień pełen niesamowitych wrażeń.

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY
data dodania: 2019-03-17

2019 – Rok Matematyki
data dodania: 2019-03-14

W 2019 roku obchodzimy stulecie powstania Towarzystwa Matematycznego w Krakowie, przekształconego w kolejnych latach w Polskie Towarzystwo Matematyczne
(PTM). Stuleciu PTM będą towarzyszyć liczne wydarzenia naukowe popularyzujące matematykę. Dlatego Senat Rzeczpospolitej Polskiej, w uznaniu zasług polskich matematyków dla światowej nauki, ustanowił rok 2019
Rokiem Matematyki.

Rok Matematyki w Szkole Podstawowej nr 2 w Imielinie

Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się w ogólnopolskie obchody. Inaugurację matematycznego roku rozpoczęliśmy od przypomnienia znanych i sławnych matematyków. Uczniowie wcielili się w te postacie poprzez barwne przebrania. Przygotowano również plakaty dotyczące życia i dorobku naukowców.

Ale to dopiero początek... Kolejna relacja z obchodów jubileuszowego roku już wkrótce.

WIELKANOCNA KARTKA ŚWIĄTECZNA - KONKURS PLASTYCZNY
data dodania: 2019-03-14

data dodania: 2019-03-12

Serdecznie zapraszamy reprezentantów „trójek klasowych” Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. St. Wyszyńskiego oraz osoby zainteresowane na spotkanie z przedstawicielami władz miasta Imielina w sprawie wskazania uczniom klas III i VI miejsca kontynuowania realizacji obowiązku szkolnego w latach 2019-2022, które odbędzie się 18 marca o godzinie 17.00 w szkole , sala nr 20.

Zapraszamy.

Pobierz: Zaproszenie.pdf

Zatrzymane w kadrze - projekt mitologiczny klas Va i Ve
data dodania: 2019-03-12

Fizjoterapeutka i kosmetyczka z wizytą w klasie 5a
data dodania: 2019-03-07

Dzięki uprzejmości pani Iwony Czapczyńskiej, mamy Radka, uczniowie klasy 5a mogli poznać tajniki pracy fizjoterapeuty oraz kosmetyczki.
Pani Iwona, właścicielka gabinetu kosmetyczno – rehabilitacyjnego „Iwonella” w Imielinie  i nauczyciel akademicki w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach, przedstawiła piątoklasistom informacje o pracy w zawodzie fizjoterapeuty. Podzieliła się swoimi doświadczeniami w tym zawodzie.
Ponadto Pani Iwona zaprezentowała dzieciom przykład zabiegów pielęgnacyjnych, które wykonała na modelce, pani Jolancie Zawadzkiej. Henna, regulacja brwi, masaż relaksacyjny twarzy, szyi i dekoltu – pozwoliły dzieciom na bezpośrednią obserwację pracy kosmetyczki.
Nie zabrakło też informacji o budowie ciała, skóry, fizjologii, które uczniowie mogą wykorzystać na lekcjach, ale również w swoim codziennym życiu, a w przyszłości w wyborze zawodu.

Laureaci Konkursu Recytacji w Mowie Śląskiej „Śląska Ojczyzna Polszczyzna”
data dodania: 2019-03-07

7 marca odbył się w Chorzowie Konkurs Recytacji w Mowie Śląskiej "Śląska Ojczyzna Polszczyzna".

Laureatami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły:Antosia Łytko, z klasy I d, Jakub Łytko, z klasy V a oraz Zosia Stolorz, z klasy VI d.

Serdecznie Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Cyberprzemoc - spotkanie rodziców z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu
data dodania: 2019-03-07

W dniu 5 marca odbyło się w naszej szkole spotkanie rodziców z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu- sierż.sztab.Grzegorzem Dudysem, asp. Norbertem Sojem, mł.asp. Mateuszem Wiechajem nt.Cyberprzemocy i zagrożeń płynących z internetu dla dzieci i młodzieży. Policjanci przybliżyli rodzicom skutki codziennego korzystania z portali społecznościowych, komunikatorów i możliwych niebezpieczeństw stąd płynących. Wskazali, że dopiero 13 latek ma prawo zalogowania się na w/w stronach. Zwrócili także uwagę na odpowiedzialność karną za stosowaną przez małoletnich cyberprzemoc w postaci komentarzy szkalujących innych, tworzenie i rozpowszechnianie memów obrażających rówieśników. Odnieśli się do statystyk policyjnych przestępstw z tego tytułu w naszym powiecie, a także skutków w postaci samookaleczeń , a nawet samobójstw potencjalnych ofiar cyberprzemocy. Przedstawili także rodzicom, w jaki sposób uchronić dziecko przed atakami, zaoferowali pomoc w sytuacjach podejrzeń czy konkretnych czynów karalnych małoletnich. Warto dodać, że oprócz spotkania policjantów z rodzicami, wszyscy uczniowie klas IV-VI mają zaplanowane w II półroczu spotkania nt. odpowiedzialności za swoje czyny, cyberprzemocy, zagrożeń płynących z internetu.

Regulamin konkursu „NIE TRUJCIE NAS!”
data dodania: 2019-03-06

<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>