Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - Pamiętamy!
data dodania: 2021-09-28

W bieżącym roku przypada 40 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Z tej okazji Kuratorium Oświaty w Katowicach organizuje projekt: "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - Pamiętamy!"

W projekcie tym, adresowanym do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa śląskiego weźmie udział również nasza szkoła.

Głównym celem przedsięwzięcia będzie przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

W ramach projektu nasza szkoła zaprezentuje okolicznościową mobilną wystawę na temat wprowadzenia stanu wojennego przygotowaną przez IPN, zbuduje kącik patriotyczno - historyczny: "40 lat po stanie wojennym" oraz weźmie udział w konkursie literacko-plastycznym.

Ponadto nasi uczniowie obejrzą film: "Nie zabierajcie mamy" - dokument, opowiadający o kobietach - działaczkach Solidarności aresztowanych i internowanych w okresie stanu wojennego.

Projekt zakończy międzypokoleniowe spotkanie z udziałem reprezentacji uczniów naszej szkoły, w którym wezmą udział świadkowie tamtych wydarzeń, osoby represjonowane i przedstawiciele Solidarności.

Serdecznie zachęcamy, szczególnie uczniów klas siódmych oraz ósmych, do aktywnego uczestnictwa w przedsięwzięciu, o którym na bieżąco będziemy informować na stronie naszej szkoły.

8 maja 2024