Odnośnik bip Imielin Odnośnik do strony materiałów Szkoły Podstawowej w Imielinie umieszczonych w serwisie społecznościowym Facebook
Obraz informacja top
Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - Pamiętamy!
data dodania: 2021-09-28

W bieżącym roku przypada 40 rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Z tej okazji Kuratorium Oświaty w Katowicach organizuje projekt: "Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 - Pamiętamy!"

W projekcie tym, adresowanym do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa śląskiego weźmie udział również nasza szkoła.

Głównym celem przedsięwzięcia będzie przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

W ramach projektu nasza szkoła zaprezentuje okolicznościową mobilną wystawę na temat wprowadzenia stanu wojennego przygotowaną przez IPN, zbuduje kącik patriotyczno - historyczny: "40 lat po stanie wojennym" oraz weźmie udział w konkursie literacko-plastycznym.

Ponadto nasi uczniowie obejrzą film: "Nie zabierajcie mamy" - dokument, opowiadający o kobietach - działaczkach Solidarności aresztowanych i internowanych w okresie stanu wojennego.

Projekt zakończy międzypokoleniowe spotkanie z udziałem reprezentacji uczniów naszej szkoły, w którym wezmą udział świadkowie tamtych wydarzeń, osoby represjonowane i przedstawiciele Solidarności.

Serdecznie zachęcamy, szczególnie uczniów klas siódmych oraz ósmych, do aktywnego uczestnictwa w przedsięwzięciu, o którym na bieżąco będziemy informować na stronie naszej szkoły.


50-lecie Szkoły 
1 grudnia 2021
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
dzisiaj
1
2PRZERWA ŚWIĄTECZNA
3
45
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
foto losowe
galeria uśmiechów
Dziennik elktroniczny Filmy kanał youtube Szkoły Podstawowej nr 2 w Imielinie sześciolatki w szkole książki naszych marzeń strona MEN.gov odkrywcy talentów Szkoła przyjazna sześciolatkom Wiarygodna Szkoła Certyfikat Certyfikat udziału w programie edukacja cyfrowa MegaMisja 2016/2017 Licenicja VII Światowy dzień tabliczki mnożenia Lepsza Szkoła Projekt ReadON Dyplom uznania VII Światowy dzień tabliczki mnożenia Certyfikat udziału w programie edukacja cyfrowa MegaMisja 2017/2018 Dyplom Kompetencje na szóstkę Certyfikat Lepsza Szkoła Licenicja IX Światowy Dzień Tabliczk Mnożenia Piłka ręczna Logo SZS Logo SKS Logo Związki Piłki Ręcznej w Polsce Logo Szkoła Pamięta Logo Szkoła do Hymnu
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE
Herb miasta Imielin
Imielin
Herb powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego
Powiat Bieruńsko-Lędziński
Herb województwa śląskiego
Województwo Śląskie