Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole
data dodania: 2019-09-16

Już po raz trzeci w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, zabawy i odkrywania talentów. Dzięki tej inicjatywie wszyscy świetnie się bawili, uczyli i integrowali. Uczniowie pod okiem nauczycieli mieli szczególną okazję zaprezentowania swoich pomysłów, a wszystko to za sprawą małej kroki. International Dot Day obchodzony jest 15 września w wielu krajach na całym świecie już od 2008 roku. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”, która opowiada o kropce zmieniającej świat małej Vashti. Dziewczynka, która nie wierzyła we własne możliwości, pod mądrym wpływem nauczycielki plastyki, odkryła swój talent, o którym nie miała dotąd pojęcia. Postanowiła rozwijać swoje zdolności i pokazać innym, że też drzemią w nich pokłady twórczych możliwości. Dzięki tej krótkiej, ale jakże sugestywnej opowieści, dzieci inspirują się do swojej własnej twórczości, odkrywania mocnych stron, a tytułowa kropka staje się tylko pretekstem do podejmowania wyzwania. Z pewnością jest to idea warta kontynuowania nie tylko w szkole.

22 stycznia 2020
przerwa świąteczna