"KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW" WG IV "D"
data dodania: 2017-12-22

W miniony czwartek, 21 grudnia, odbyło się wigilijne spotkanie uczennic i uczniów klasy IV "d", Rodziców oraz Wychowawczyni z klas I-III, Pani Barbary Szopy. 

Czwartoklasiści, w świątecznym prezencie dla swoich Bliskich, przygotowali przedstawienie "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Postanowili jednak nieco poigrać z baśniową konwencją, zgodnie z którą: "wszystko się dobrze kończy", a bohaterowie "żyją długo i szczęśliwie". W naszej wersji popularnej baśni Śnieżka jest mistrzynią sztuk walki, gajowy Szyszka walczy z kornikiem drukarzem, a książę dostaje kosza...

W sztukę zaangażowały się wszystkie dzieci; wiele z nich to urodzeni aktorzy i konferansjerzy, a na scenie czują się więcej niż swobodnie. Wspólny projekt teatralny był również okazją do integracji klasy - nie sposób wystawić sztuki bez zgranej ekipy - czwartoklasiści pokazali, że potrafią dużo (i aktorsko, i społecznie), kiedy łączy ich wspólny cel.  

A ponieważ jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów: https://www.youtube.com/watch?v=l5O0qdZHOag - zobaczcie, jak się bawiliśmy podczas naszego czwartkowego spotkania!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Dziadkom i Rodzeństwu za tak liczne przybycie do szkoły oraz ogromne wsparcie naszego klasowego projektu (dość powiedzieć, że w sali 30 pojawił się prawdziwy reflektor teatralny!). :)

Podziękowania również dla dziewczyn z koła plastycznego "Po-tworzymy", które wykonały fantastyczną dekorację - chatkę krasnoludków zagubioną w leśnej głuszy. (W naszej szkole można zaleźć ludzi absolutnie do wszystkiego:)). 

Przedstawienie powstało w oparciu o założenia innowacji pedagogicznej z języka polskiego "Nie lada GRAtka".9 grudnia 2018
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
12
345678dzisiaj
9
10Zebrania i konsultacje
11
1213141516
17181920212223
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
24
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
25
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
26
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
27
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
28
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
29
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
30
PRZERWA ŚWIĄTECZNA
31
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie