"KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I SIEDMIU KRASNOLUDKÓW" WG IV "D"
data dodania: 2017-12-22

W miniony czwartek, 21 grudnia, odbyło się wigilijne spotkanie uczennic i uczniów klasy IV "d", Rodziców oraz Wychowawczyni z klas I-III, Pani Barbary Szopy. 

Czwartoklasiści, w świątecznym prezencie dla swoich Bliskich, przygotowali przedstawienie "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Postanowili jednak nieco poigrać z baśniową konwencją, zgodnie z którą: "wszystko się dobrze kończy", a bohaterowie "żyją długo i szczęśliwie". W naszej wersji popularnej baśni Śnieżka jest mistrzynią sztuk walki, gajowy Szyszka walczy z kornikiem drukarzem, a książę dostaje kosza...

W sztukę zaangażowały się wszystkie dzieci; wiele z nich to urodzeni aktorzy i konferansjerzy, a na scenie czują się więcej niż swobodnie. Wspólny projekt teatralny był również okazją do integracji klasy - nie sposób wystawić sztuki bez zgranej ekipy - czwartoklasiści pokazali, że potrafią dużo (i aktorsko, i społecznie), kiedy łączy ich wspólny cel.  

A ponieważ jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów: https://www.youtube.com/watch?v=l5O0qdZHOag - zobaczcie, jak się bawiliśmy podczas naszego czwartkowego spotkania!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Dziadkom i Rodzeństwu za tak liczne przybycie do szkoły oraz ogromne wsparcie naszego klasowego projektu (dość powiedzieć, że w sali 30 pojawił się prawdziwy reflektor teatralny!). :)

Podziękowania również dla dziewczyn z koła plastycznego "Po-tworzymy", które wykonały fantastyczną dekorację - chatkę krasnoludków zagubioną w leśnej głuszy. (W naszej szkole można zaleźć ludzi absolutnie do wszystkiego:)). 

Przedstawienie powstało w oparciu o założenia innowacji pedagogicznej z języka polskiego "Nie lada GRAtka".26 września 2018
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
12
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
3
456789
10111213141516
17181920212223
2425dzisiaj
26
27UROCZYSTE OTWARCIE HALI SPORTOWEJ
28
PIKNIK RODZINNY
29
30
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie