PASOWANIE NA UCZNIA 2017
data dodania: 2017-10-11

Dnia 6 października odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na pierwszoklasistę, w której udział wzięli uczniowie z klas: Ia, Ib, Ic, Id i Ie. 

Odświętnie ubrane pierwszaki przybyły do szkoły wraz ze swoimi rodzicami, aby wspólnie uczestniczyć w tym jakże ważnym dla nich dniu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: pan Tomasz Lamik - przewodniczący Rady Miasta Imielin, pan Marian Oleś - przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia i Pomocy Społecznej, ks. Eugeniusz Mura - dziekan, proboszcz parafii w Imielinie, pani Justyna Szopa z Referatu Organizacyjnego UM Imielin oraz dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu - mł. asp. Norbert Soj i sierż. szt. Mateusz Wiechaj. Wśród publiczności znaleźli się także przedstawiciele grona pedagogicznego – nauczyciele z klas I – III.

Po powitaniu przybyłych gości oraz przemówieniu Pani Dyrektor Dagmary Kupczyk, nastąpiła przełomowa chwila – wobec wszystkich zebranych w sali osób, dzieci z klas pierwszych złożyły uroczyste ślubowanie, a potem zostały pasowane na pierwszoklasistów. Uczniowie z powagą i przejęciem ślubowali, iż z wielką ochotą i zapałem podejmą obowiązki szkolne oraz będą je rzetelnie wypełniać. Każdy uczeń ze skupieniem powtarzał słowa: 

Będę starał się być dobrym i uczciwym. Będę strzegł honoru i dobrego imienia swojej szkoły. Będę szanował swoich nauczycieli i rodziców. Będę uczył się tego, co mądre i piękne. Będę kochał i czcił moją Ojczyznę. Chcę wyrosnąć na dobrego Polaka. 

Po słowach ślubowania Pani Dyrektor przystąpiła uroczystego pasowania. Każde dziecko mianowane zostało na Ucznia Naszej Szkoły. Uczniowie otrzymali dyplomy, a także upominki ufundowane przez Urząd Miasta w Imielinie oraz kamizelki i odblaski z programu Bezpieczny Imielin. Przedstawiciele poszczególnych klas złożyli kwiaty pod tablicą Patrona naszej szkoły – Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zwieńczeniem uroczystości był program artystyczny, podczas którego dzieci zaśpiewały piosenki oraz wyrecytowały wiersze zgromadzonej w sali publiczności. Po zakończeniu pierwszej części uroczystości wszyscy uczniowie i goście zostali zaproszeni do pięknie przystrojonych sal na słodki poczęstunek. 

Pragniemy podziękować rodzicom za przygotowanie dekoracji i poczęstunku w salach lekcyjnych oraz za ich obecność. Dziękujemy serdecznie także Radzie Rodziców za ufundowanie słodkości dla pierwszoklasistów. Dziękujemy Pani Dyrektor Dagmarze Kupczyk, za przeprowadzenie uroczystości oraz pasowanie pierwszoklasistów, podziękowania kierujemy także do wychowawczyń klas pierwszych: pani Celiny Buczek, pani Ewy Gierlotki , pani Jadwigi Lis, pani Anety Pudlewskiej i pani Barbary Szopy za przygotowanie programu artystycznego.26 września 2018
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
12
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
3
456789
10111213141516
17181920212223
2425dzisiaj
26
27UROCZYSTE OTWARCIE HALI SPORTOWEJ
28
PIKNIK RODZINNY
29
30
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie