Odnośnik bip Imielin Odnośnik do strony materiałów Szkoły Podstawowej w Imielinie umieszczonych w serwisie społecznościowym Facebook
ODWIEDZILI NAS NOBLIŚCI!
data dodania: 2023-05-11

ODWIEDZILI NAS NOBLIŚCI!
Maria Skłodowska-Curie, Piotr Curie i Albert Einstein zawitali na lekcję języka polskiego w klasie 4b
Treść ostatniej lektury tak bardzo zaciekawiła czwartoklasistów, że postanowili wcielić się w postacie Noblistów.
Role Marii Skłodowskiej – Curie, Piotra Curie i Alberta Einsteina w wykonaniu Leny, Maksa oraz Pawła bardzo przypadły wszystkim do gustu. Nasi bohaterowie przybyli do szkoły, a jakże – rowerami. Przywitała ich gromada dziennikarzy, żądnych wiedzy. Ale to nie koniec niespodzianek. Wszyscy w sali chemicznej spotkali się z naszymi wspaniałymi nauczycielkami – panią Henryką Gąsior, nauczycielką fizyki oraz panią Marią Lubowiecką, nauczycielką chemii.
Była to świetna okazja, by wymienić się doświadczeniami. Uczennice i uczniowie klasy 4b mogli zadać paniom pytania dotyczące nauki chemii i fizyki w klasach starszych, a nauczycielki były pod wrażeniem sporej wiedzy czwartoklasistów.
Nasi młodzi, być może przyszli naukowcy wysłuchali też interesującego wywiadu, który przeprowadził Maks ze swoim dziadkiem, prof. dr. hab. Tadeuszem Groniem – Profesorem Nadzwyczajnym w Zakładzie Fizyki Kryształów Uniwersytet Śląski w Katowicach.
Ta niezwykła lekcja w doborowym towarzystwie, na pewno zapadnie młodym adeptom nauki na długo.
A nasza bardzo ciekawa lektura „Nazywam się…. Maria Skłodowska - Curie” stała się okazją do poszerzenia nie tylko wiedzy o wybitnych postaciach, ale również pomogła zrozumieć wartość nauki dla ludzkości i docenić pracę tych, którzy tę wiedzę wykorzystują i przekazują kolejnym pokoleniom.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę nietypową lekcję.


Wycieczka klas 1 - Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie - Balicach oraz Żywe Muzeum Obwarzanka w Krakowie
data dodania: 2023-05-10

Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie-Balicach to wspaniałe miejsce, aby poznać tajniki związane z podróżą lotniczą. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo-przylotowa pasażera. Centrum wyposażone jest w elementy infrastruktury terminalowej, co pozwoliło uczniom przybliżyć tajemnice podróżowania od prześwietlania bagażu po zajęcie właściwego miejsca na pokładzie samolotu. W trakcie pobytu odwiedziliśmy również taras widokowy. Pierwszoklasiści podczas wycieczki odwiedzili, także Żywe Muzeum Obwarzanka w Krakowie, gdzie podczas warsztatów poznali wszystkie sekrety produkcji krakowskiego przysmaku - co więcej, sami stworzyli własnego obwarzanka. Niestety tylko nieliczni i najbardziej wytrwali w pokusie dowieźli go do domu. Pogoda sprzyjała, więc nie mogło zabraknąć spaceru po krakowskich uliczkach. Zapraszamy do fotorelacji.
Sukcesy naszych uczniów..
data dodania: 2023-05-10

Takim sukcesem należy się chwalić..

27 kwietnia br. nasi uczniowie klas I-III wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poezja z uśmiechem" organizowanym przez Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie.
Nasza reprezentacja spisała się znakomicie:
    • W kategorii klas pierwszych:
            Tomasz Rogalski recytujący „Grzyby” Jana Brzechwy - miejsce 1
    • W kategorii klas trzecich:
            Antoni Grzyśka recytujący „Koziołeczka” Jana Brzechwy - miejsce 1.

Zwycięzcom Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów…


London week
data dodania: 2023-05-05

Fun With English, czyli London Week w SP nr 2


23. kwietnia na świecie obchodzony jest Dzień Języka Angielskiego. Z tej okazji w naszej szkole odbył się London Week.


Tegoroczny Światowy Dzień Języka Angielskiego nasze anglistki postanowiły uczcić w szczególny sposób. - Zorganizowałyśmy szkolny London Week - wyjaśnia Aleksandra Wajda, koordynatorka wydarzenia. - W ramach tej imprezy odbyły się lekcje kulturowe o Londynie, podczas których uczennice i uczniowie mogli dowiedzieć się, np. jaki jest najstarszy most w Londynie, czy gdzie znajduje się najmniejszy posterunek policji - opowiada anglistka. - Był również Union Jack's Day - czyli Dzień Flagi Brytyjskiej oraz Selfie Day, podczas którego każdy mógł legalnie "pstryknąć" sobie zdjęcie - dodaje Anna Dylong-Moskwa, nauczycielka języka angielskiego i geografii.


Do akcji włączyły się nie tylko wszystkie klasy i nauczyciele różnych przedmiotów, ale nawet szkolna kuchnia, która z okazji London Week serwowała posiłki w stylu brytyjskim. Jednym słowem: WOW!


Uwieńczeniem obchodów był drużynowy Quiz o Londynie dla uczniów klas 5-8, którego zwycięzcami zostali:

1 miejsce - Maja Patałąg i Piotr Müller z 8 c,

2 miejsce - Marcin Labe i Filip Paluch  z 8 d,

3 miejsce - Marta Chrząstek i Ewa Żukowska z 6 c.


Congratulations!Akcja Żonkile w SP nr 2
data dodania: 2023-05-05

19. kwietnia Szkoła Podstawowa nr 2 w Imielinie włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”, upamiętniającą 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim. To już 11 edycja przedsięwzięcia, którego inicjatorem jest Muzeum Żydów Polskich Polin w Warszawie.

W tygodniu poprzedzającym tę szczególną rocznicę uczniowie klas 4-8  naszej szkoły w ramach lekcji historii, etyki i nie tylko, mieli okazję dowiedzieć się, jak ważne znaczenie w dziejach przedwojennej Polski mieli Żydzi, jak byli traktowani przez Niemców w czasie II wojny światowej, dlaczego zorganizowali powstanie w getcie warszawskim i wreszcie - jakie były tego skutki.

Ważna lekcja historii

- Na lekcjach uczennice i uczniowie pracowali z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych przygotowanych przez organizatorów akcji - wyjaśnia Bartosz Stachoń, nauczyciel historii, organizator wydarzenia. - Z największym zainteresowaniem naszych wychowanków spotkały się dwie animacje filmowe, ukazujące w obrazowy i niezwykle przejmujący sposób to, co stało się w getcie warszawskim w czasie powstania: Nie było żadnej nadziei... oraz premierowy pokaz: Zdążyć przed Panem Bogiem - mówi historyk.

Film „Zdążyć przed Panem Bogiem”, oparty na wywiadzie z Markiem Edelmanem, w którym zawarte są  jego wspomnienia z powstania w getcie warszawskim oraz z jego pracy jako kardiologa, miał swoją premierę właśnie 19. kwietnia, w dzień rocznicy, kiedy cała nasza społeczność szkolna

w symboliczny sposób pokazała pamięć o tamtych wydarzeniach,  przypinając do swojego ubioru żółtego żonkila – symbol zbiorowej pamięci.

Historia z oficyny

- Akcja Żonkile spotkała się dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej i myślę, że już na stałe zapisze się w naszym kalendarzu - podsumowuje dyrektor Dagmara Kupczyk. - Dziękujemy również Miejskiemu Centrum Kultury w Imielinie za zaproszenie naszych ósmoklasistów na przedstawienie pt. Ukryta - historia z Oficyny, które przybliżyło naszym wychowankom historię zagłady Żydów w czasie II wojny światowej. Sztukę przygotowała nasza absolwentkę, Zofia Pielorz i grupa jej kolegów, licealistów - jesteśmy dumni i wzruszeni, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu.


Szczęśliwa sportowa passa SP nr 2
data dodania: 2023-05-05

Końcówka kwietnia przyniosła Szkole Podstawowej nr 2 dwa fantastyczne zwycięstwa w powiatowych zawodach sportowych.

Lekko nie było, ale mamy to!

A co? Złoto! Bo jak wygrywać, to tylko w takim stylu. 26 kwietnia odbyły się powiatowe zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 3 w Bieruniu. Z wielką radością spieszymy Wam zakomunikować, że nasza szkoła wywalczyła I miejsce w kategorii dziewcząt: rocznik 2010 i młodsze. Skład zwycięskiej drużyny to: Nikola Nowak, Vlada Wlodoslawska, Marta Chrząstek, Ewa Żukowska, Maja Habrzyk i Natalia Szlachta. Opiekunem naszych zawodniczek był Marek Piłka, nauczyciel wychowania fizycznego. - Tym zwycięstwem zapewniliśmy sobie awans do zawodów rejonowych w Mikołowie - cieszy się trener młodych lekkoatletek.

“Serca w górę, bo Imielin wygra mecz!”

Tak śpiewaliśmy w szkole 27 kwietnia, trzymając kciuki za nasze siatkarki i ich nauczycielkę, Magdalenę Śliwkę. I wygrały. Powiatowe zawody w piłce siatkowej odbyły się w zaprzyjaźnionej placówce oświatowej - Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim. Drużyna dziewczyn w składzie: Zuzanna Pudełko, Maja Melerowicz, Zuzanna Wiśniewska, Łucja Piotrowska, Lea Kosmala, Maja Habrzyk, Natalia Szlachta, Oliwia Blaut, Urszula Gmyrek i Nicola Nowak wywalczyła pierwsze miejsce. - Wyrazy najwyższego uznania należą się naszym dziewczynom, a także organizatorom, to była wspaniała impreza - komentuje Magdalena Śliwka. - Za rok zapraszamy do nas, bo w związku z wygraną to my będziemy organizatorami zawodów.

Naszym wuefistom i ich wychowankom życzymy kolejnych tak spektakularnych sukcesów sportowych!


PROJEKT GRAMY ZMYSŁAMI
data dodania: 2023-05-05

Kwietniowe zadanie z Ogólnopolskiego Projektu „Gramy zmysłami”  – to „Smak i węch”, realizowane na wybranych zajęciach logopedycznych, rewalidacyjnych i gimnastyki korekcyjnej.

    • Język służy nam nie tylko do mówienia. Jest to również główny narząd smaku. Nierozerwalny ze zmysłem smaku jest zmysł węchu.
    • Zmysły węchu i smaku odgrywają bardzo ważną rolę w życiu człowieka.
    • Pomagają nam przetrwać i zapewniają nam podstawowe informacje płynące z otaczającego nas świata.
    • Zmysł smaku dostarcza nam informacji o smakach: słodkich, gorzkich, kwaśnych, słonych.
    • Węch, powonienie to jeden z dwóch, obok smaku, zmysłów chemicznych, dzięki któremu pielęgnujemy wiele wspomnień i uczymy się.
    • Percepcja węchowa pozwala nam na wykrywanie, rozpoznawanie
i zapamiętywanie zapachów.
    • Zapachy łączą się z emocjami, takimi jak: radość, strach, smutek, szczęście. Odgrywają ważną rolę w naszej pamięci, nastroju i emocjach. Zmysł węchu jest ściśle powiązany z pamięcią.
    • Dobry nos jest nam potrzebny do rozpoznania smaku potrawy, ale chroni nas także przed niebezpieczeństwem, np. pożarem i nieprzyjemnymi wrażeniami płynącymi do naszego organizmu.
    • Zapach i smak są ze sobą połączone. Jedno bez drugiego nie funkcjonuje w pełni.
    • Dlatego tak duże znaczenie ma wspomaganie rozwoju powonienia
i smaku od najmłodszych lat.
    • Najcenniejsze dla dzieci jest doświadczanie, dlatego należy wykorzystywać każdą możliwą okazję do tego, by obcować
z najrozmaitszymi zapachami i smakami.
    • Nie trzeba szukać daleko – w najbliższym otoczeniu jest ich przecież mnóstwo! Jedne są przyjemne, inne trochę mniej ale wszystkie są ważne.

Na naszych zajęciach również rozwijaliśmy te dwa zmysły
i mieliśmy przy tym świetną zabawę.
Zobaczcie sami, zapraszamy na fotorelację.


#LaboratoriaPrzyszłości
data dodania: 2023-05-05

Na zajęciach kółka przyrodniczego wykorzystaliśmy lupę cyfrową do obserwacji minerałów. Wyglądają magicznie:)
#LaboratoriaPrzyszłości
data dodania: 2023-04-28

Szydełkowanie z #LaboratoriamiPrzyszłości

Duch rękodzieła, choć bledziutki, jednak trwa. Dzianina najcenniejsza rękami własnymi zrobiona. Podczas zajęć pozalekcyjnych szydełka „poszły w ruch”. Od podstaw łańcuszek, półsłupek, słupek – z trudem, powoli, wytrwale do celu. Podstawowe umiejętności są, możemy działać dalej.


OBCHODY ŚWIĄT MAJOWYCH
data dodania: 2023-04-28

BIEL I CZERWIEŃ
- dwa kolory, które każdy Polak zna.
To nasz symbol narodowy,
co od lat niezmiennie trwa.

Dziś, 28 kwietnia, odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z obchodami tzw. Świąt Majowych.

W tym roku program słowno-muzyczny wypełniły wspomnienia okoliczności ustanowienia ważnych wydarzeń, które miały miejsce w dniach 1- 3 maja.

Akademię prowadzili narratorzy: Anastasiia Chaikovska, Olivia Gazda i Marcin Labe, których komentarz był przeplatany pieśniami w wykonaniu szkolnych zespołów muzycznych: Koralinki (pod kierunkiem Krystyny Paluch) i Diamenciki (które przygotowała Beata Pielorz).

Dopełnieniem przekazu była prezentacja multimedialna ilustrująca znaczenie ważnych momentów dla naszej ojczyzny.

Na zakończenie uroczystości odbył się quiz historyczny, w którym wzięli udział przedstawiciele klas 4-8 naszej szkoły.

Uczniowie i uczennice zmagali się z pytaniami odnoszącymi się do historii i znaczenia takich rocznicowych wydarzeń jak: Święto Pracy, przystąpienie Polski do Unii Europejskiej Święto Flagi, Święto Konstytucji 3 Maja czy wybuch III powstania śląskiego.

Zwieńczenie obchodów Świąt Majowych był polonez, pięknie zatańczony przez uczennice i uczniów klas trzecich. Dzieci przygotowała Iwona Mikunda, której należą się słowa najwyższego uznania!

Akademię z ogromnym zaangażowaniem przygotował Bartosz Stachoń. Była wspaniała!

W kolejnych dniach zaprezentujemy nagrania uroczystości. Odwiedzajcie nasz profil.
<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>
50-lecie Szkoły 
29 lutego 2024
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728dzisiaj
29
foto losowe
galeria uśmiechów
Dziennik elktroniczny Filmy kanał youtube Szkoły Podstawowej nr 2 w Imielinie sześciolatki w szkole książki naszych marzeń strona MEN.gov odkrywcy talentów Szkoła przyjazna sześciolatkom Wiarygodna Szkoła Certyfikat Certyfikat udziału w programie edukacja cyfrowa MegaMisja 2016/2017 Licenicja VII Światowy dzień tabliczki mnożenia Lepsza Szkoła Projekt ReadON Dyplom uznania VII Światowy dzień tabliczki mnożenia Certyfikat udziału w programie edukacja cyfrowa MegaMisja 2017/2018 Dyplom Kompetencje na szóstkę Certyfikat Lepsza Szkoła Licenicja IX Światowy Dzień Tabliczk Mnożenia Piłka ręczna Logo SZS Logo SKS Logo Związki Piłki Ręcznej w Polsce Logo Szkoła Pamięta Logo Szkoła do Hymnu Logo Szkoła do Hymnu
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE
Herb miasta Imielin
Imielin
Herb powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego
Powiat Bieruńsko-Lędziński
Herb województwa śląskiego
Województwo Śląskie