Odnośnik bip Imielin Odnośnik do strony materiałów Szkoły Podstawowej w Imielinie umieszczonych w serwisie społecznościowym Facebook
ODWIEDZILI NAS NOBLIŚCI!
data dodania: 2023-05-11

ODWIEDZILI NAS NOBLIŚCI!
Maria Skłodowska-Curie, Piotr Curie i Albert Einstein zawitali na lekcję języka polskiego w klasie 4b
Treść ostatniej lektury tak bardzo zaciekawiła czwartoklasistów, że postanowili wcielić się w postacie Noblistów.
Role Marii Skłodowskiej – Curie, Piotra Curie i Alberta Einsteina w wykonaniu Leny, Maksa oraz Pawła bardzo przypadły wszystkim do gustu. Nasi bohaterowie przybyli do szkoły, a jakże – rowerami. Przywitała ich gromada dziennikarzy, żądnych wiedzy. Ale to nie koniec niespodzianek. Wszyscy w sali chemicznej spotkali się z naszymi wspaniałymi nauczycielkami – panią Henryką Gąsior, nauczycielką fizyki oraz panią Marią Lubowiecką, nauczycielką chemii.
Była to świetna okazja, by wymienić się doświadczeniami. Uczennice i uczniowie klasy 4b mogli zadać paniom pytania dotyczące nauki chemii i fizyki w klasach starszych, a nauczycielki były pod wrażeniem sporej wiedzy czwartoklasistów.
Nasi młodzi, być może przyszli naukowcy wysłuchali też interesującego wywiadu, który przeprowadził Maks ze swoim dziadkiem, prof. dr. hab. Tadeuszem Groniem – Profesorem Nadzwyczajnym w Zakładzie Fizyki Kryształów Uniwersytet Śląski w Katowicach.
Ta niezwykła lekcja w doborowym towarzystwie, na pewno zapadnie młodym adeptom nauki na długo.
A nasza bardzo ciekawa lektura „Nazywam się…. Maria Skłodowska - Curie” stała się okazją do poszerzenia nie tylko wiedzy o wybitnych postaciach, ale również pomogła zrozumieć wartość nauki dla ludzkości i docenić pracę tych, którzy tę wiedzę wykorzystują i przekazują kolejnym pokoleniom.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę nietypową lekcję.






Wycieczka klas 1 - Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie - Balicach oraz Żywe Muzeum Obwarzanka w Krakowie
data dodania: 2023-05-10

Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie-Balicach to wspaniałe miejsce, aby poznać tajniki związane z podróżą lotniczą. W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje lotnisko oraz jak w praktyce wygląda ścieżka odlotowo-przylotowa pasażera. Centrum wyposażone jest w elementy infrastruktury terminalowej, co pozwoliło uczniom przybliżyć tajemnice podróżowania od prześwietlania bagażu po zajęcie właściwego miejsca na pokładzie samolotu. W trakcie pobytu odwiedziliśmy również taras widokowy. Pierwszoklasiści podczas wycieczki odwiedzili, także Żywe Muzeum Obwarzanka w Krakowie, gdzie podczas warsztatów poznali wszystkie sekrety produkcji krakowskiego przysmaku - co więcej, sami stworzyli własnego obwarzanka. Niestety tylko nieliczni i najbardziej wytrwali w pokusie dowieźli go do domu. Pogoda sprzyjała, więc nie mogło zabraknąć spaceru po krakowskich uliczkach. Zapraszamy do fotorelacji.




Sukcesy naszych uczniów..
data dodania: 2023-05-10

Takim sukcesem należy się chwalić..

27 kwietnia br. nasi uczniowie klas I-III wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poezja z uśmiechem" organizowanym przez Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Powstańców Śląskich w Imielinie.
Nasza reprezentacja spisała się znakomicie:
    • W kategorii klas pierwszych:
            Tomasz Rogalski recytujący „Grzyby” Jana Brzechwy - miejsce 1
    • W kategorii klas trzecich:
            Antoni Grzyśka recytujący „Koziołeczka” Jana Brzechwy - miejsce 1.

Zwycięzcom Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów…






London week
data dodania: 2023-05-05

Fun With English, czyli London Week w SP nr 2


23. kwietnia na świecie obchodzony jest Dzień Języka Angielskiego. Z tej okazji w naszej szkole odbył się London Week.


Tegoroczny Światowy Dzień Języka Angielskiego nasze anglistki postanowiły uczcić w szczególny sposób. - Zorganizowałyśmy szkolny London Week - wyjaśnia Aleksandra Wajda, koordynatorka wydarzenia. - W ramach tej imprezy odbyły się lekcje kulturowe o Londynie, podczas których uczennice i uczniowie mogli dowiedzieć się, np. jaki jest najstarszy most w Londynie, czy gdzie znajduje się najmniejszy posterunek policji - opowiada anglistka. - Był również Union Jack's Day - czyli Dzień Flagi Brytyjskiej oraz Selfie Day, podczas którego każdy mógł legalnie "pstryknąć" sobie zdjęcie - dodaje Anna Dylong-Moskwa, nauczycielka języka angielskiego i geografii.


Do akcji włączyły się nie tylko wszystkie klasy i nauczyciele różnych przedmiotów, ale nawet szkolna kuchnia, która z okazji London Week serwowała posiłki w stylu brytyjskim. Jednym słowem: WOW!


Uwieńczeniem obchodów był drużynowy Quiz o Londynie dla uczniów klas 5-8, którego zwycięzcami zostali:

1 miejsce - Maja Patałąg i Piotr Müller z 8 c,

2 miejsce - Marcin Labe i Filip Paluch  z 8 d,

3 miejsce - Marta Chrząstek i Ewa Żukowska z 6 c.


Congratulations!







Akcja Żonkile w SP nr 2
data dodania: 2023-05-05

19. kwietnia Szkoła Podstawowa nr 2 w Imielinie włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”, upamiętniającą 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim. To już 11 edycja przedsięwzięcia, którego inicjatorem jest Muzeum Żydów Polskich Polin w Warszawie.

W tygodniu poprzedzającym tę szczególną rocznicę uczniowie klas 4-8  naszej szkoły w ramach lekcji historii, etyki i nie tylko, mieli okazję dowiedzieć się, jak ważne znaczenie w dziejach przedwojennej Polski mieli Żydzi, jak byli traktowani przez Niemców w czasie II wojny światowej, dlaczego zorganizowali powstanie w getcie warszawskim i wreszcie - jakie były tego skutki.

Ważna lekcja historii

- Na lekcjach uczennice i uczniowie pracowali z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych przygotowanych przez organizatorów akcji - wyjaśnia Bartosz Stachoń, nauczyciel historii, organizator wydarzenia. - Z największym zainteresowaniem naszych wychowanków spotkały się dwie animacje filmowe, ukazujące w obrazowy i niezwykle przejmujący sposób to, co stało się w getcie warszawskim w czasie powstania: Nie było żadnej nadziei... oraz premierowy pokaz: Zdążyć przed Panem Bogiem - mówi historyk.

Film „Zdążyć przed Panem Bogiem”, oparty na wywiadzie z Markiem Edelmanem, w którym zawarte są  jego wspomnienia z powstania w getcie warszawskim oraz z jego pracy jako kardiologa, miał swoją premierę właśnie 19. kwietnia, w dzień rocznicy, kiedy cała nasza społeczność szkolna

w symboliczny sposób pokazała pamięć o tamtych wydarzeniach,  przypinając do swojego ubioru żółtego żonkila – symbol zbiorowej pamięci.

Historia z oficyny

- Akcja Żonkile spotkała się dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej i myślę, że już na stałe zapisze się w naszym kalendarzu - podsumowuje dyrektor Dagmara Kupczyk. - Dziękujemy również Miejskiemu Centrum Kultury w Imielinie za zaproszenie naszych ósmoklasistów na przedstawienie pt. Ukryta - historia z Oficyny, które przybliżyło naszym wychowankom historię zagłady Żydów w czasie II wojny światowej. Sztukę przygotowała nasza absolwentkę, Zofia Pielorz i grupa jej kolegów, licealistów - jesteśmy dumni i wzruszeni, że mogliśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu.






Szczęśliwa sportowa passa SP nr 2
data dodania: 2023-05-05

Końcówka kwietnia przyniosła Szkole Podstawowej nr 2 dwa fantastyczne zwycięstwa w powiatowych zawodach sportowych.

Lekko nie było, ale mamy to!

A co? Złoto! Bo jak wygrywać, to tylko w takim stylu. 26 kwietnia odbyły się powiatowe zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 3 w Bieruniu. Z wielką radością spieszymy Wam zakomunikować, że nasza szkoła wywalczyła I miejsce w kategorii dziewcząt: rocznik 2010 i młodsze. Skład zwycięskiej drużyny to: Nikola Nowak, Vlada Wlodoslawska, Marta Chrząstek, Ewa Żukowska, Maja Habrzyk i Natalia Szlachta. Opiekunem naszych zawodniczek był Marek Piłka, nauczyciel wychowania fizycznego. - Tym zwycięstwem zapewniliśmy sobie awans do zawodów rejonowych w Mikołowie - cieszy się trener młodych lekkoatletek.

“Serca w górę, bo Imielin wygra mecz!”

Tak śpiewaliśmy w szkole 27 kwietnia, trzymając kciuki za nasze siatkarki i ich nauczycielkę, Magdalenę Śliwkę. I wygrały. Powiatowe zawody w piłce siatkowej odbyły się w zaprzyjaźnionej placówce oświatowej - Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmie Śląskim. Drużyna dziewczyn w składzie: Zuzanna Pudełko, Maja Melerowicz, Zuzanna Wiśniewska, Łucja Piotrowska, Lea Kosmala, Maja Habrzyk, Natalia Szlachta, Oliwia Blaut, Urszula Gmyrek i Nicola Nowak wywalczyła pierwsze miejsce. - Wyrazy najwyższego uznania należą się naszym dziewczynom, a także organizatorom, to była wspaniała impreza - komentuje Magdalena Śliwka. - Za rok zapraszamy do nas, bo w związku z wygraną to my będziemy organizatorami zawodów.

Naszym wuefistom i ich wychowankom życzymy kolejnych tak spektakularnych sukcesów sportowych!






PROJEKT GRAMY ZMYSŁAMI
data dodania: 2023-05-05

Kwietniowe zadanie z Ogólnopolskiego Projektu „Gramy zmysłami”  – to „Smak i węch”, realizowane na wybranych zajęciach logopedycznych, rewalidacyjnych i gimnastyki korekcyjnej.

    • Język służy nam nie tylko do mówienia. Jest to również główny narząd smaku. Nierozerwalny ze zmysłem smaku jest zmysł węchu.
    • Zmysły węchu i smaku odgrywają bardzo ważną rolę w życiu człowieka.
    • Pomagają nam przetrwać i zapewniają nam podstawowe informacje płynące z otaczającego nas świata.
    • Zmysł smaku dostarcza nam informacji o smakach: słodkich, gorzkich, kwaśnych, słonych.
    • Węch, powonienie to jeden z dwóch, obok smaku, zmysłów chemicznych, dzięki któremu pielęgnujemy wiele wspomnień i uczymy się.
    • Percepcja węchowa pozwala nam na wykrywanie, rozpoznawanie
i zapamiętywanie zapachów.
    • Zapachy łączą się z emocjami, takimi jak: radość, strach, smutek, szczęście. Odgrywają ważną rolę w naszej pamięci, nastroju i emocjach. Zmysł węchu jest ściśle powiązany z pamięcią.
    • Dobry nos jest nam potrzebny do rozpoznania smaku potrawy, ale chroni nas także przed niebezpieczeństwem, np. pożarem i nieprzyjemnymi wrażeniami płynącymi do naszego organizmu.
    • Zapach i smak są ze sobą połączone. Jedno bez drugiego nie funkcjonuje w pełni.
    • Dlatego tak duże znaczenie ma wspomaganie rozwoju powonienia
i smaku od najmłodszych lat.
    • Najcenniejsze dla dzieci jest doświadczanie, dlatego należy wykorzystywać każdą możliwą okazję do tego, by obcować
z najrozmaitszymi zapachami i smakami.
    • Nie trzeba szukać daleko – w najbliższym otoczeniu jest ich przecież mnóstwo! Jedne są przyjemne, inne trochę mniej ale wszystkie są ważne.

Na naszych zajęciach również rozwijaliśmy te dwa zmysły
i mieliśmy przy tym świetną zabawę.
Zobaczcie sami, zapraszamy na fotorelację.






#LaboratoriaPrzyszłości
data dodania: 2023-05-05

Na zajęciach kółka przyrodniczego wykorzystaliśmy lupę cyfrową do obserwacji minerałów. Wyglądają magicznie:)




#LaboratoriaPrzyszłości
data dodania: 2023-04-28

Szydełkowanie z #LaboratoriamiPrzyszłości

Duch rękodzieła, choć bledziutki, jednak trwa. Dzianina najcenniejsza rękami własnymi zrobiona. Podczas zajęć pozalekcyjnych szydełka „poszły w ruch”. Od podstaw łańcuszek, półsłupek, słupek – z trudem, powoli, wytrwale do celu. Podstawowe umiejętności są, możemy działać dalej.






OBCHODY ŚWIĄT MAJOWYCH
data dodania: 2023-04-28

BIEL I CZERWIEŃ
- dwa kolory, które każdy Polak zna.
To nasz symbol narodowy,
co od lat niezmiennie trwa.

Dziś, 28 kwietnia, odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z obchodami tzw. Świąt Majowych.

W tym roku program słowno-muzyczny wypełniły wspomnienia okoliczności ustanowienia ważnych wydarzeń, które miały miejsce w dniach 1- 3 maja.

Akademię prowadzili narratorzy: Anastasiia Chaikovska, Olivia Gazda i Marcin Labe, których komentarz był przeplatany pieśniami w wykonaniu szkolnych zespołów muzycznych: Koralinki (pod kierunkiem Krystyny Paluch) i Diamenciki (które przygotowała Beata Pielorz).

Dopełnieniem przekazu była prezentacja multimedialna ilustrująca znaczenie ważnych momentów dla naszej ojczyzny.

Na zakończenie uroczystości odbył się quiz historyczny, w którym wzięli udział przedstawiciele klas 4-8 naszej szkoły.

Uczniowie i uczennice zmagali się z pytaniami odnoszącymi się do historii i znaczenia takich rocznicowych wydarzeń jak: Święto Pracy, przystąpienie Polski do Unii Europejskiej Święto Flagi, Święto Konstytucji 3 Maja czy wybuch III powstania śląskiego.

Zwieńczenie obchodów Świąt Majowych był polonez, pięknie zatańczony przez uczennice i uczniów klas trzecich. Dzieci przygotowała Iwona Mikunda, której należą się słowa najwyższego uznania!

Akademię z ogromnym zaangażowaniem przygotował Bartosz Stachoń. Była wspaniała!

W kolejnych dniach zaprezentujemy nagrania uroczystości. Odwiedzajcie nasz profil.








<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>
50-lecie Szkoły 
19 kwietnia 2024
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
1234567
891011121314
15161718dzisiaj
19
2021
22232425262728
2930
foto losowe
galeria uśmiechów
Dziennik elktroniczny Filmy kanał youtube Szkoły Podstawowej nr 2 w Imielinie sześciolatki w szkole książki naszych marzeń strona MEN.gov odkrywcy talentów Szkoła przyjazna sześciolatkom Wiarygodna Szkoła Certyfikat Certyfikat udziału w programie edukacja cyfrowa MegaMisja 2016/2017 Licenicja VII Światowy dzień tabliczki mnożenia Lepsza Szkoła Projekt ReadON Dyplom uznania VII Światowy dzień tabliczki mnożenia Certyfikat udziału w programie edukacja cyfrowa MegaMisja 2017/2018 Dyplom Kompetencje na szóstkę Certyfikat Lepsza Szkoła Licenicja IX Światowy Dzień Tabliczk Mnożenia Piłka ręczna Logo SZS Logo SKS Logo Związki Piłki Ręcznej w Polsce Logo Szkoła Pamięta Logo Szkoła do Hymnu Logo Szkoła do Hymnu
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE
Herb miasta Imielin
Imielin
Herb powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego
Powiat Bieruńsko-Lędziński
Herb województwa śląskiego
Województwo Śląskie