VIII Powiatowy Konkurs Gwary Śląskiej pt. „Jak to dawniej bywało”.
data dodania: 2020-03-04

Mamy zaszczyt zaprosić na VIII Powiatowy Konkurs Gwary Śląskiej pt. „Jak to dawniej bywało”. Konkurs, skierowany do wszystkich szkół podstawowych w powiecie, przygotowujemy we współpracy z Miejskim Centrum Kultury - Biblioteką Miejską w Imielinie oraz pod patronatem Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego. Jego celem jest promocja gwary śląskiej, tradycji i zwyczajów oraz strojów naszego regionu.

Termin:

27 kwietnia 2020 r. (poniedziałek), godz. 09:00.

Miejsce:

INFORMACJA DLA RODZICÓW
data dodania: 2020-02-28

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI - WYNIKI KONKURSU
data dodania: 2020-02-28

Dzień Bezpiecznego Internetu
data dodania: 2020-02-27

Dzień Bezpiecznego Internetu” to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Celem ustanowienia takiego dnia było zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W naszej szkole uczniowie klas 1-6 przez cały tydzień poznawali w formie zabawy sposoby obrony przed zagrożeniami płynącymi z internetu. Akcję podsumowaliśmy piękną wystawą prac plastycznych uczniów.

Co zrobić, aby dostęp do Internetu był bezpieczny:

Co zrobić, aby korzystanie z interntu było bezpieczne:

Co zrobić, aby twoje dziecko było bezpieczne w sieci:

Najczęstsze zagrożenia:

W sieci Internet pojawiają się różnego rodzaju ogłoszenia część z nich to po prostu próba oszustwa. Pamiętaj, aby przed zakupem w sieci dokładnie zweryfikować sprzedawcę, można np. poczytać opinie o sklepie. Przy zakupie droższych rzeczy warto dołożyć parę złotych i dokonać zakupu za pobraniem. Wówczas przy odbiorze towaru, jeszcze przy dostawcy możesz otworzyć paczkę i sprawdzić czy towar jest zgodny z zamówieniem. Jeżeli nie masz prawo odmówić jego przyjęcia.

Źródło informacji :

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
data dodania: 2020-02-22

W piątek razem z całym światem obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W różnorodności, w tym w różnorodności językowej, tkwi bogactwo ludzkości, dlatego cały miniony tydzień upłynął nam pod znakiem zagadnień językowych.

Spacerując po korytarzach, można było dowiedzieć się co nieco o mowie zwierząt (pies Jasia i pies Johna nie szczekają tak samo!), zgłębić tajniki naszego – ponoć niełatwego – języka ojczystego, połamać sobie język, mówiąc o królu Karolu czy małej mieszkance Konstantynopola, oraz przypomnieć sobie podstawowe terminy gramatyczne.

Podczas lekcji uczniowie poznawali dzieje polszczyzny, rozwiązywali quizy językowe, słuchali wykładów profesora Miodka, oglądali kryminał o okradzionych literach i bujali się w rytm rapu o znakach diakrytycznych. Bo właśnie na obecność kropek, kresek i ogonków poloniści postanowili zwrócić szczególną uwagę podczas tegorocznych obchodów MDJO (zachęcamy do udziału w konkursie LINK).

Mówiąc o różnorodności językowej, należy też wspomnieć o zróżnicowaniu naszej polszczyzny: gwarach, dialektach, języku potocznym. Uczniowie, którzy często słyszą, że „ciężka to może być torba ziemniaków, a nie praca ze słownikiem” oraz że w szkole można się jedynie denerwować, a nie „wkurzać”, tym razem postanowili przeegzaminować nauczycieli. Ochędóstwo, gędźba, imponderabilia, safanduła, czyli słowa, które pojawiają się codziennych rozmowach belfrów, to banał – młodzież nie ma co do tego wątpliwości. Ale czy nauczyciele wiedzą, co oznacza eluwina, masno, dzban, odjaniepawlić czy XD? Cóż... Na szczęście jest szkoła i nauczyciele mają się od kogo uczyć.

FUNDACJA BĘDĘ Z TOBĄ

Trzymaj formę!
data dodania: 2020-02-22

Miło nam poinformować, że w naszej szkole realizujemy Ogólnopolski Program Edukacyjny "Trzymaj formę!"

BAL KARNAWAŁOWY
data dodania: 2020-02-22

W dniach 18 - 19.02.2020r. uczniowie klas I-III wcielili się w role przeróżnych postaci, bowiem odbył się długo wyczekiwany BAL KARNAWAŁOWY! Było wesoło, kolorowo i oczywiście tanecznie :)

KONCERT GWIAZDKOWY
data dodania: 2020-02-18

Najlepsi matematycy klas III - VI
data dodania: 2020-02-18

Najlepsi matematycy klas III - VI. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.

<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>

5 kwietnia 2020