"Błogosławieni, którzy potrafią śmiać się z własnej głupoty, albowiem będą mieć ubaw do końca" J. Twardowski
MOTYLKOWY ZAWRÓT GŁOWY - POMOC DLA IGI
data dodania: 2017-12-04


PROJEKT MIĘDZYPRZEDMIOTOWY - KALENDARZ ADWENTOWY 2017
data dodania: 2017-12-03

Uczniowie i Uczennice klas IV-VI naszej szkoły!

Podejmujecie jakieś postanowienia adwentowe? Macie ochotę zmierzyć się z ciekawymi, ale i wymagającymi zadaniami? Jeśli tak, zapraszamy Was serdecznie do udziału w międzyprzedmiotowym projekcie pt. „Kalendarz adwentowy 2017”. Podczas 3 tygodni pracy (od 4 do 22 grudnia 2017) każdego dnia wykonywać będziecie zadania z różnych dziedzin wiedzy, rozwijając swoje wiadomości i umiejętności z czterech przedmiotów: języka polskiego, plastyki, historii i religii.

Zachęcamy do udziału w zabawie – atrakcyjne nagrody czekają! Przed przystąpieniem do działania zapoznajcie z regulaminem.

 

REGULAMIN MIĘDZYPRZEDMIOTOWEGO PROJEKTU
DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI

§ 1

Cele Projektu

Głównym celem projektu  jest wykonanie oryginalnego, estetycznego i kreatywnego kalendarza adwentowego w formie określonej przez organizatorów.

 Cele szczegółowe:

  1. Poznanie  przez uczniów tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia w krajach europejskich (edukacja globalna).
  2. Budzenie szacunku dla odmiennych kultur i tradycji innych narodów.
  3. Rozwijanie kreatywności uczniów.
  4. Wzbogacenie wiadomości i umiejętności uczniów, zwłaszcza z zakresu z języka polskiego, historii i religii.
  5. Rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci.
  6. Uczenie systematyczność pracy, a także odpowiedzialności i samodzielności.
  7. Rozwijanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji, w tym Internetu.
  8. Wymiana doświadczeń między nauczycielami bloku przedmiotów humanistycznych i artystycznych.

§ 2

Organizatorzy

1.     Organizatorami projektu są nauczyciele języka polskiego, plastyki, historii i religii. Za komunikację w ramach projektu odpowiedzialne są nauczycielki-polonistki.  

§ 3

Założenia organizacyjne 

1.    Projekt rozpoczyna się 4 grudnia (poniedziałek); termin oddawania prac upływa 5 stycznia (piątek).

2.    Każdego dnia rano (przed godziną 08:00) na tablicy ogłoszeń przy pokoju nauczycielskim oraz na drzwiach sal 20 i 30 publikowane będą kolejne zadania do wykonania. Dla uczniów nieobecnych będziemy publikować zadania na szkolnym FB.

3.    Uczniowie/uczennice pracują systematycznie, wykonując zadania każdego dnia; nie ma możliwości otrzymania wykazu zadań z wyprzedzeniem.

4.     Prace w ramach projektu wykonywać należy indywidualnie.

§ 4

Projekt

Wymagania „techniczne”: poszczególne zadania zamieszczamy w skoroszycie (format A4), poszczególne kartki należy zamieszczać w koszulkach lub je „przedziurkować”. Całość może być też zbindowana. Kartki mogą być kolorowe lub białe. Strony należy ponumerować. Piszemy odręcznie! Można, a nawet należy, korzystać z różnych opracowań oraz Internetu, jednak prace bezwzględnie muszą być samodzielne. Plagiat oznacza dyskwalifikację. Wybrane elementy pracy można wydrukować (np. stronę tytułową), ale im więcej wkładu własnego, tym więcej punktów uczestnik może zdobyć.

 

4.1.Projekt powinien się składać z następujących części (należy zachować podaną kolejność):

 

a.      Strona tytułowa (tytuł projektu, pseudonim, rysunki, ozdobniki, zdjęcia itp.).

b. Zaklejona koperta zawierająca dane osobowe ucznia, klasę oraz pseudonim (identyczny jak na stronie tytułowej).

c.      Spis treści.

d.     Zadanie nr 1.

e.      Zadanie nr 2.

f.      Zadanie nr 3.

g.     Zadanie nr 4.

h.     Zadanie nr 5.

i.       Zadanie nr 6.

j.       Zadanie nr 7.

k.     Zadanie nr 8.

l.       Zadanie nr 9.

m.   Zadanie nr 10.

n.     Zadanie nr 11.

o.     Zadanie nr 12.

p.     Zadanie nr 13.

q.     Zadanie nr 14.

r.     Zadanie nr 15.

s. Bibliografia – czyli spis źródeł, z których się korzystało podczas pracy nad projektem. 

4.2.Co będzie oceniane? 

1.     Poziom realizacji poszczególnych zadań.

2.     Zgodność z tematem.

3.     Samodzielność wykonanej pracy.

4.     Estetyka.

5.   Pomysłowość. 

§ 5

Ocena prac projektowych 

1.     Prace należy składać do 5 stycznia  u nauczycielek języka polskiego.

2.   O wyłonieniu najlepszych prac w ramach projektu zadecyduje jury powołane przez Organizatorów. W jego skład wejdą: dyrektor szkoły, nauczyciel-bibliotekarz, nauczyciel świetlicy, nauczyciel plastyki.

3.   Osoba sklasyfikowana najwyżej w rankingu prac projektowych otrzyma – poza nagrodą rzeczową – oceny celujące z: języka polskiego, plastyki, historii i religii. Nauczyciele organizujący projekt mogą również  indywidualnie wynagrodzić poszczególnych uczniów ocenami bardzo dobrymi i celującymi.

4.     Decyzje Komisji Projektowej są ostateczne.

§ 6

Ogłoszenie wyników

1.  Lista laureatów – uczniów, których projekty zostały sklasyfikowane najwyżej - zostanie ogłoszona 19 stycznia 2018r., zaś nagrody wręczone na apelu podsumowującym semestr I. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym projekcie! 


KONKURS BIBLIJNY
data dodania: 2017-12-03

23 listopada br. w Bieruniu Starym odbył się etap rejonowy XXIII Konkursu Wiedzy Biblijnej, tym razem ze znajomości Ewangelii według św. Marka. 

Naszą Szkołę dzielnie reprezentowali następujący uczniowie: Zofia Pielorz z kl. 5c, Sonia Kot z kl. 6b oraz Kajetan Hericht z kl. 6d, którzy pod koniec października pomyślnie przeszli eliminacje szkolne. Choć żaden z naszych uczniów „nie wskoczył” w Bieruniu na podium, to jednak zdobyta przez nich wiedza biblijna, pozostanie skarbem, z którego będą mogli korzystać w codziennym życiu. Miłą niespodziankę sprawiły cenne nagrody rzeczowe dla wszystkich uczniów. Gratulujemy całej trójce! 

Poniżej fotorelacja z konkursu i zadowolone miny naszych szkolnych „biblistów”.


TYDZIEŃ EDUKACJI INFORMATYCZNEJ
data dodania: 2017-12-02


KATARZYNKI I ANDRZEJKI
data dodania: 2017-11-30

W jesienne i zimowe wieczory coraz wcześniej nastają ciemności, a wokół plucha i zimno. Przyjemnie wtedy posiedzieć i posłuchać ciekawych opowieści. Uczniowie klasy IV a i VI a mieli taką niezwykłą okazję. Wtorkowe popołudnie, w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Mieszkam TU, więc znam i szanuję tradycje Górnego Śląska”, spędzili na spotkaniu z okazji ANDRZEJEK I KATARZYNEK. Gośćmi specjalnymi były Pani Halina Mucha oraz Pani Barbara Łytko, rodowite mieszkanki Imielina, które nie tylko ciekawie opowiadały o wróżbach i tradycjach związanych z zakończeniem roku, ale również zaprezentowały dawne stroje, sprzęty gospodarstwa domowego, rodzinne pamiątki.

Takie spotkanie nie mogło się obyć również bez budzących wiele emocji wróżb; stąd też było lanie wosku, układanie butów, przebijanie serca szpilką, losowanie przedmiotów. Choć wróżby wszyscy traktowali z przymrużeniem oka, to śmiechu i zabawy było co niemiara.

To wyjątkowe spotkanie stało się pretekstem do jeszcze lepszego poznania korzeni, tradycji naszego regionu i wartości przekazywania tej wiedzy kolejnym pokoleniom.


ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA
data dodania: 2017-11-30


KONKURS LAPBOOKOWY ROZSTRZYGNIĘTY!
data dodania: 2017-11-30

Chociaż za oknem pogoda już raczej zimowa, to my jednak jeszcze na chwilę pozostajemy w klimacie jesiennym. Właśnie dzisiaj rozwiązaliśmy Jesienno-Deszczowy Konkurs Lapbookowy w ramach innowacji z języka polskiego „Nie lada GRAtka”. 

Jury w składzie p. Krystyna Paluch, p. Bożena Piechota, p. Jadwiga Grzyśka i p. Magdalena Kudzia miało niemały problem z wybraniem tych najlepszych prac, ponieważ…WSZYSTKIE prace były piękne i bardzo pomysłowe. Po burzliwych debatach wybrano jednak faworytów. 

I miejsce - Paweł Muc IVa, II miejsce - Zuzanna Pałka Vd III miejsce - Marta Stolorz VId.

Wyróżnienia: Paweł Hachuła IVb, Klaudia Hachuła VIb, Mateusz Klekot IVa. 

Serdecznie gratulujemy. Nagrody rozdamy na apelu nagrodowym w styczniu. 

UWAGA: zapraszamy w najbliższy piątek (1 grudnia) na 3. i 4. przerwie na wystawę prac do sali nr 20. Sami zobaczcie, jakie piękne dzieła stworzyli Wasi koledzy.


WIZYTA W ZAKŁADZIE STOLARSKIM
data dodania: 2017-11-28

Sprawozdanie z wyjścia kl. III "g", II "a" i II "b" do Zakładu Stolarskiego „Józef Siodłok”
znajdującego się na terenie naszego miasta 

W środę, 15 listopada 2017r., odwiedziliśmy zakład stolarski Józefa Siodłoka. 

Widzieliśmy w tym zakładzie przeróżne maszyny, takie jak: heblarka, grubościówka, frezarka, piła taśmowa, szlifierka szeroko taśmowa oraz wiele innych mniejszych urządzeń, które ułatwiają stolarzom pracę. 

Właściciel zakładu - pan Józef ciekawie opowiadał nam, jak działają poszczególne maszyny stolarskie. Stolarz Mirek zademonstrował na drewnianym elemencie poszczególne czynności,  jakie należy wykonać na maszynach, aby powstał element, który można wykorzystać w dalszej produkcji drzwi. Następnie pan Tomek uczył nas, jak szybko za pomocą maszyny można zrobić ramkę na zdjęcia lub obraz. Każdy uczestnik wycieczki pod kontrolą stolarza - pana Mariusza, samodzielnie mógł wywiercić otwory pod zawiasy meblowe. Pod okiem fachowca przykręcaliśmy wkrętarką zawiasy do wcześniej wywierconych otworów w płycie meblowej, co sprawiło nam wielką frajdę! Na zakończenie zwiedzania czekała na nas słodka niespodzianka. 

Oliwier Kosma Kl. III g.


UCZNIOWIE POKAZALI, ŻE MATEMATYKA JEST OBECNA W ICH ŻYCIU!
data dodania: 2017-11-22

W październiku uczniowie klas IV – VI , w ramach innowacji matematycznej, tworzyli ciekawe prace, które miały pokazać, jak matematyka jest obecna w ich życiu codziennym. 

Kreatywność uczniów przełożyła się na fascynujące filmy, prezentacje, gry planszowe, albumy, komiksy i plakaty. Ogromne zaangażowanie uczestników projektu widać w różnorodności form, pomysłowości i pięknej estetyce prac, które można podziwiać na szkolnej wystawie. Filmy i prezentacje przedstawią uczniowie młodszym kolegom i koleżankom z klas I-IV podczas corocznego Dnia Projektów. 

Wszystkim dziękujemy i gratulujemy świetnie wykonanej pracy! Film nakręcony przez uczennice klasy VI b był wizytówką naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie „Matematyka w Twoim życiu”, organizowanym przez "Gazetę Wyborczą:

http://wyborcza.pl/AkcjeSpecjalne/7,160474,22626961,znamy-zwyciezcow-konkursu-matematyka-w-twoim-zyciu.html


SUKCES NASZYCH UCZENNIC
data dodania: 2017-11-21

Z wielką radością informujemy, że nasze uczennice: Patrycja Pirożek z VI "c" i Marta Stolorz z VI "d" zakwalifikowały się do etapu rejonowego prestiżowego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. 

Dziewczyny zmierzyły się z trudnym testem zawierającym zagadnienia z zakresu literatury i gramatyki; wykazały się również znajomością lektur: "Hobbita" i "Tomka w krainie kangurów". (Zobacz arkusz: http://www.womczest.edu.pl/new/wp-content/uploads/2017/11/Etap-szkolny-arkusz-druk.pdf).

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w II etapie!
<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>

14 grudnia 2017
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
123
Startuje Tydzień Edukacji Informatycznej!
4
5Mikołajki! :)
6
789Zapraszamy na nasze stoisko podczas Imielińskiego Kiermaszu Świątecznego
10
11Konsultacje i zebrania
12
13dzisiaj
14
151617
18192021222324
25262728293031
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie