Odnośnik bip Imielin Odnośnik do strony materiałów Szkoły Podstawowej w Imielinie umieszczonych w serwisie społecznościowym Facebook
OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „GRAMY ZMYSŁAMI”
data dodania: 2022-11-04

Poprzez zmysły każdy człowiek poznaje świat.
Są one niezbędne do prawidłowego rozwoju młodego człowieka.
W październiku,
w ramach ogólnopolskiego projektu „Gramy zmysłami”
realizowanego w naszej szkole na wybranych zajęciach logopedycznych, korekcyjnych i rewalidacyjnych,
realizowaliśmy sensoryczny spacer,
wykorzystując do niego różne jesienne zbiory: kasztany, żołędzie, korę, jarzębinę, śnieguliczkę, kamienie, szyszki, liście.

Wykorzystując tę formę, poprzez zaangażowanie różnorodnych zmysłów,
dzieci mogły rozwijać:
- czucie głębokie, dużą motorykę, która aktywuje małą motorykę, w tym motorykę narządów artykulacyjnych, rozwijaliśmy planowanie motoryczne, aktywowaliśmy mięśnie, ćwiczyliśmy obustronną koordynację i pracę mięśni wysklepiających stopę, ćwiczyliśmy oddech dla mowy, wyszukiwaliśmy materiał obrazkowo-wyrazowy, segregowaliśmy, rozwijaliśmy sekwencyjność, słownictwo, poznawaliśmy różne rodzaje faktur.
Zapraszamy na krótką fotorelację


„Z baśniami zwiedzamy Polskę”
data dodania: 2022-11-04

„Z baśniami zwiedzamy Polskę” to tytuł innowacji realizowanej w klasach pierwszych naszej szkoły. Co miesiąc nasi najmłodsi uczniowie wyruszają w podróż, aby poznać najpiękniejsze legendy i baśnie polskie. W październiku poznawaliśmy legendę o Warsie i Sawie. Dzieci oprócz wysłuchania treści i obejrzenia rysunkowej wersji legendy wykonywały również ciekawe zadania. Jedno z trudniejszych pytań naszych małych ciekawskich brzmiało: A jak nazywa się pan syrena?
Zapowiedź: Dzień piżamy 8.11. wtorek
data dodania: 2022-11-04

08.11.2022 wtorek to w naszej szkole Dzień solidarności z dziećmi przebywającymi na oddziałach onkologicznych.

Przychodzimy do szkoły w piżamie, szlafroku, kapciach i solidaryzujemy się z dziećmi, które w tym stroju spędzają w szpitalach tygodnie, a nawet miesiące....

Tego dnia będzie można wrzucić dowolną kwotę do puszki na wsparcie oddziału onkologicznego.

Zachęcamy także do wpłat na konto. Szczegóły na plakatach.

 Szkolne Koło Wolontariatu


#LaboratoriaPrzyszłości
data dodania: 2022-11-02

Podczas październikowych lekcji techniki uczniowie klas piątych uczyli się przyszywana guzików a klasy szóste poznawały wybrane przyrządy pomiarowe pomocne podczas montowania i naprawy instalacji domowych. Do realizacji zadań praktycznych wykorzystano sprzęt zakupiony dzięki udziałowi szkoły w programie #LaborotoriaPrzyszlosci.
Przerwa na czytanie
data dodania: 2022-10-31

O tym jak ważne jest czytanie i rozbudzanie miłości do książek chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego też po raz kolejny  25 października nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. 

        Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Inicjatywa ta ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenia uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

    Cieszymy się ogromnie, że i nasza szkolna społeczność mogła być częścią tego ciekawego wydarzenia czytelniczego. Tego dnia uczniowie do szkoły przynieśli swoje ulubione książki, zapominalscy mogli zaopatrzyć się w lektury w naszej szkolnej bibliotece. Zadaniem tego dnia było czytanie książek na każdej przerwie, w każdym możliwym miejscu. Uczniowie zatem wzięli sobie to do serca, ponieważ czytali na szkolnych korytarzach, w stołówce, w szkolnej bibliotece i w świetlicy.

    W akcje włączyli się również nauczyciele, którzy chętnie odwiedzali bibliotekę szkolną, żeby choć na chwilę poczytać .Zaczytanych ludzi można było spotkać w każdym zakątku naszej szkoły. Nie zabrakło również uczniów i nauczycieli, którzy przebrali się za ulubionych bohaterów książek. Było jak zwykle kolorowo, ciekawie i co najważniejsze miło. W tym roku akcja  została zorganizowana  po raz siódmy. Do tej pory we wszystkich edycjach wzięło udział 684 tysiące 151 osób.  Mamy nadzieję, że i w tym roku przyczyniliśmy się do pobicia kolejnego rekordu w czytaniu na przerwie. Liczymy wraz z organizatorami, że w tym roku będzie to łącznie milion czytających osób. Wierzymy również, że akcja przyczyni się do jeszcze większego entuzjazmu w czytaniu wśród naszych uczniów. Pamiętajmy, że czytanie to wspaniała, rozwijająca forma rozrywki, bo przecież „kto czyta ten żyje podwójnie”.


Akademia Rodzica
data dodania: 2022-10-31


Daj coś kolorowego
data dodania: 2022-10-31

Zachęcamy, jak co roku do wzięcia udziału w akcji "Daj coś kolorowego". Akcja rusza już 2 listopada. Szczegóły na plakacie.
Akademia Rodzica
data dodania: 2022-10-23

Dziękujemy Stowarzyszeniu Moc Wsparcia za przekazane materiały.
Dzień Edukacji Narodowej
data dodania: 2022-10-14

W piątek, 14 października, świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się akademia, którą wraz z uczniami klas I-VIII przygotowały Panie: Anna Dylong-Moskwa, Maria Lubowiecka i Aleksandra Wajda. Na uroczystość zaproszeni zostali wszyscy nauczyciele, pracownicy administracyjno-obsługowi, a także nasi emeryci.
Obchody DEN rozpoczęły się na długo przed pierwszym dzwonkiem; przy wejściu do szkoły przybyłych pięknie powitali konferansjerzy: Maja Patałąg i autor niniejszego sprawozdania :) Każdy z gości otrzymał uroczą kartkę okolicznościową, wykonaną przez pracowników i podopiecznych świetlicy szkolnej.
Gdy wybiła godzina 8, w naszej hali widowiskowo-sportowej zabrzmiało głośne i uroczyste “Gaudeamus igitur” (“Radujmy się więc) - tym wyjątkowym akcentem powitały zebranych “Koralinki”. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, Dagmara Kupczyk, która wygłosiła radosne przemówienie powitalne. Po zakończeniu części oficjalnej, podczas której wręczone zostały nagrody dla nauczycieli i pracowników, rozpoczęła się część artystyczna. Tę część prowadzili konferansjerzy, którzy w zabawnym (mam nadzieję) dialogu przedstawili różnicę pomiędzy... uczniami i nauczycielami.
W dalszej kolejności zaprezentowały się nasze szkolne zespoły: “Koralinki” przygotowane przez Panią Krystynę Paluch, “Iskierki”, z którymi ćwiczą Panie: Magdalena Kudzia i Beata Balicka, “Diamenciki”, z którymi pracuje Pani Beata Pielorz, a także grupa
taneczna “Stars” z Panią Olą Putałą na czele. Dzieci w znakomitym stylu zaśpiewały i zatańczyły, wywołując uśmiech na twarzach zgromadzonych gości.
Później rozpoczął się pokaz mody nauczycielskiej, w którym nasi nauczyciele, zaprezentowali się w zachwycających kreacjach, demonstrując, jak ubiera się nauczyciel uczący w XXI wieku... Na zakończenie imprezy “Koralinki” wraz z “Diamencikami” zaśpiewały mocno, radośnie i wzruszająco.
To był wspaniały dzień w murach naszej szkoły. Dziękujemy za Waszą obecność.
Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji.

VIII B - Bartosz Mazurkiewicz.


„WSZYSCY DLA EDUKACJI”
data dodania: 2022-10-11

Razem zawsze łatwiej.

 Jak co roku zebraliśmy mnóstwo rzeczy szkolnych dla dzieci z Domu Dziecka. Dzięki Wam każdy uczeń będzie odpowiednio wyposażony.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję „Wszyscy dla edukacji” za wieeelkie serce.
<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>
50-lecie Szkoły 
2 grudnia 2022
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
1dzisiaj
2
34
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
foto losowe
galeria uśmiechów
Dziennik elktroniczny Filmy kanał youtube Szkoły Podstawowej nr 2 w Imielinie sześciolatki w szkole książki naszych marzeń strona MEN.gov odkrywcy talentów Szkoła przyjazna sześciolatkom Wiarygodna Szkoła Certyfikat Certyfikat udziału w programie edukacja cyfrowa MegaMisja 2016/2017 Licenicja VII Światowy dzień tabliczki mnożenia Lepsza Szkoła Projekt ReadON Dyplom uznania VII Światowy dzień tabliczki mnożenia Certyfikat udziału w programie edukacja cyfrowa MegaMisja 2017/2018 Dyplom Kompetencje na szóstkę Certyfikat Lepsza Szkoła Licenicja IX Światowy Dzień Tabliczk Mnożenia Piłka ręczna Logo SZS Logo SKS Logo Związki Piłki Ręcznej w Polsce Logo Szkoła Pamięta Logo Szkoła do Hymnu Logo Szkoła do Hymnu
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE
Herb miasta Imielin
Imielin
Herb powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego
Powiat Bieruńsko-Lędziński
Herb województwa śląskiego
Województwo Śląskie