Odnośnik bip Imielin Odnośnik do strony materiałów Szkoły Podstawowej w Imielinie umieszczonych w serwisie społecznościowym Facebook
Obraz informacja top
Dzień Nauczyciela w naszej szkole
data dodania: 2020-10-15


Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
data dodania: 2020-10-14

MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

DARIUSZ PIONTKOWSKI


Warszawa, 14 października 2020 r.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Nauczyciele i Wychowawcy,
Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy,

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich tych, którzy uczestniczą w tak ważnym procesie nauczania i wychowania młodych ludzi – nauczycieli, wychowawców, pedagogów, a także pracowników oświaty. Z tej okazji chciałbym wyrazić mój największy szacunek i wdzięczność za wytrwałość, entuzjazm oraz profesjonalizm, z jakimi realizują Państwo swoje powołanie zawodowe.

W tym szczególnym dniu jeszcze bardziej uświadamiamy sobie, że praca nauczyciela to coś więcej niż godziny spędzone przy tablicy. To uwaga poświęcona podopiecznym,
a także dbałość o ich ciągły rozwój i bezpieczeństwo. To również dzielenie z uczniami
ich sukcesów i porażek, bycie blisko, wspieranie oraz zrozumienie potrzeb.

O tym, jak ważną rolę odgrywa wychowawczy aspekt pracy nauczyciela, przekonaliśmy się szczególnie w okresie czasowego zawieszenia zajęć. Sprostali Państwo wówczas konieczności nauczania na odległość, ale przede wszystkim na bieżąco wspierali swoich uczniów i ich rodziców. Państwa postawa – pełna rozwagi, spokoju, a także poczucia obowiązku – pomogła wielu młodym ludziom odnaleźć się w zupełnie nowych, niecodziennych okolicznościach.

Od początku września szkoły funkcjonują w warunkach podwyższonych standardów sanitarnych. Pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego pokazały, że stosowanie się do wytycznych i zaleceń sprawdza się. Dziękuję za niezwykle świadome i pełne rozsądku podejście do kwestii bezpieczeństwa oraz za to, że uczą Państwo dzieci odpowiedzialności za siebie i innych.

Wyrażając wdzięczność za Państwa codzienne starania edukacyjne i wychowawcze, przekazuję również najlepsze życzenia oraz serdeczne pozdrowienia. Życzę Państwu wielu sukcesów, spełnienia zawodowego, a także nieustającej inspiracji – tak potrzebnej w pracy z młodymi ludźmi. Mam nadzieję, że osiągnięcia uczniów będą przynosiły Państwu radość i dawały poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

Z wyrazami szacunku i sympatii

Dariusz Piontkowski

Minister Edukacji Narodowej


WSZYSCY DLA EDUKACJI
data dodania: 2020-10-13


#przerwanaczytanie2020
data dodania: 2020-10-07

Po raz pierwszy, ale już wiemy, że nie ostatni wzięliśmy udział w Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej Akcji "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie".

Zaangażowanie naszych uczniów było ogromne! Czytali w salach, ale i na ławeczkach przy szkolnym boisku(bo pogoda nam dopisała!). W rękach uczniów znalazły się różnorodne pozycje książkowe - od komiksów do powieści młodzieżowych poprzez naukowe dzieła czy anglojęzyczne utwory.

Zobaczcie fotorelację:)


WIZYTA W STUDIU FOTOGRAFICZNYM
data dodania: 2020-10-02

Robić zdjęcia każdy potrafi, ale niekoniecznie udane.

Dzięki gościnności Państwa Anny i Adama Koziorz, klasy drugie odwiedziły studio fotograficzne Foto Adam i mogły poznać pracę fotografa i dowiedzieć się co jest potrzebne, aby zdjęcie było dobrej jakości.

Ważny jest dobór obiektywów oraz oświetlenia. Zapoznaliśmy się z różnego rodzaju lampami i rodzajami światła używanymi w zależności od celu fotografii. Nie jest też obojętny dla wyglądu fotografii rodzaj tła. Mogliśmy zobaczyć zdjęcia wykonane w różnych konwencjach i doświetleniach, z różnym tłem i rekwizytami.

W roli modeli wystąpili nasi uczniowie.

Zapraszamy do zajrzenia z nami do studia fotograficznego :-)


ZAJĘCIA DODATKOWE
data dodania: 2020-10-02


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
data dodania: 2020-09-29

Dzisiaj po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym roku uczniowie sami wybrali książki, które czytali im nauczyciele na początku lekcji.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
data dodania: 2020-09-28


Kolejna edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
data dodania: 2020-09-28

Od poniedziałku w naszej szkole rusza kolejna edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Życzymy wszystkim powodzenia.

Licencja.pdf

List do rodziców.pdf


UBEZPIECZENIE
data dodania: 2020-09-23

SZANOWNI RODZICE / OPIEKUNOWIEINFORMUJEMY, ŻE W ZWIĄZKU Z LICZNYMI TELEFONAMI Z PROŚBĄ O PRZEDŁUŻENIE TERMINU PŁATNOŚCI UBEZPIECZENIA , BĘDZIE MOŻNA DOKONAĆ WPŁAT DO

28 WRZEŚNIA 2020 R.

SKŁADKA 62 ZŁ ( GENERALI, BEZPIECZNY .PL ) MOŻNA DOKONAĆ NA KONTO RADY RODZICÓW

31 8437 0002 0030 0315 8134 0001

TYTUŁ WPŁATY : IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA, KLASA, ROK URODZENIA , UBEZPIECZENIE
<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>
50-lecie Szkoły 
29 listopada 2020
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
1
2Konsultacje z rodzicami Konsultacje z rodzicami
3
45678
910ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
11
12131415
16171819202122
232425262728dzisiaj
29
30
foto losowe
galeria uśmiechów
Dziennik elktroniczny Filmy kanał youtube Szkoły Podstawowej nr 2 w Imielinie sześciolatki w szkole książki naszych marzeń strona MEN.gov odkrywcy talentów Szkoła przyjazna sześciolatkom Wiarygodna Szkoła Certyfikat Certyfikat udziału w programie edukacja cyfrowa MegaMisja 2016/2017 Licenicja VII Światowy dzień tabliczki mnożenia Lepsza Szkoła Projekt ReadON Dyplom uznania VII Światowy dzień tabliczki mnożenia Certyfikat udziału w programie edukacja cyfrowa MegaMisja 2017/2018 Dyplom Kompetencje na szóstkę Certyfikat Lepsza Szkoła Licenicja IX Światowy Dzień Tabliczk Mnożenia Piłka ręczna Logo SZS Logo SKS Logo Związki Piłki Ręcznej w Polsce Logo Szkoła Pamięta Logo Szkoła do Hymnu
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE
Herb miasta Imielin
Imielin
Herb powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego
Powiat Bieruńsko-Lędziński
Herb województwa śląskiego
Województwo Śląskie