Odnośnik bip Imielin Odnośnik do strony materiałów Szkoły Podstawowej w Imielinie umieszczonych w serwisie społecznościowym Facebook
Obraz informacja top
„Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie”
data dodania: 2021-11-05

W ramach projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie” na terenie naszej szkoły powstał kącik historyczno-patriotyczny ukazujący historię powstania „Solidarności” i przebieg stanu wojennego. W wystawie wykorzystano materiały przygotowane przez IPN w Katowicach a także własne prace uczniów, w postaci okolicznościowych plakatów a także makiet przedmiotów kojarzonych z czasami PRL -u i stanem wojennym. Zobaczyć możemy np. ówczesne telewizory z charakterystycznym przekazem generała Wojciecha Jaruzelskiego czy makietę kopalni Wujek i protestujących górników. Jest także projekt czołgu, jednego z tych, które poruszały się po polskich ulicach w czasach stanu wojennego. Kącik jest okazją do refleksji nad ważnymi wydarzeniami z historii Polski, a także przypomnieniem czasów i przedmiotów, które uczniowie znają często tylko z opowieści dziadków i rodziców.
„Paczuszka dla chorego maluszka”
data dodania: 2021-11-04

„Paczuszka dla chorego maluszka” na rzecz podopiecznych Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo w Tychach. Szkolne Koło Wolontariatu prowadzi zbiórkę wymienionych na plakacie rzeczy, które można przynosić do biblioteki szkolnej do 10 listopada 2021r.

I Ty możesz pomóc :)


Dzień Afazji - podsumowanie
data dodania: 2021-11-04

Stowarzyszenie Razem Rozkodujemy Afazję doceniło szkolne obchody Dnia Afazji i przysłało pomoce dydaktyczne, które zostaną wykorzystane do pracy z dziećmi. Dziękujemy za miłą niespodziankę.
AKCJA „TUSZ DO PAKI, DOKARMIAJ ZWIERZAKI”
data dodania: 2021-10-30

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji
„PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI” (www.tuszdopaki.pl).
Dzięki tej akcji dokarmiamy zwierzęta w schroniskach.
Akcja trwa cały rok.

Zbieramy zużyte tusze, ale tylko z drukarek atramentowych.
Puste tusze oddajemy do sali nr 2 na parterze (p. M. Kudzia),
do sali nr 17 na I piętrze (p. I. Migała)
lub przy wejściu - do pani woźnej (p. H. Sobota).


WSZYSCY DLA EDUKACJI – PODZIĘKOWANIE
data dodania: 2021-10-29

„Prawdziwym skarbem człowieka jest dobro, które czyni”

W imieniu dzieci z Domu Dziecka w Mysłowicach składamy Państwu serdeczne wyrazy podziękowania za przekazane artykuły szkolne. Jak co roku nazbierało się tego dużo. Za niesioną pomoc, za empatię, za ogrom serca gorąco wszystkim darczyńcom

DZIĘKUJEMY!


Szkoła Najlepszych
data dodania: 2021-10-28

22 października 12 uczniów naszej szkoły, z klas 7 i 8, wzięło udział w inauguracji programu "Szkoła Najlepszych" organizowanego po raz trzeci przez III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach. W programie tym biorą udział wybrani uczniowie katowickich szkół podstawowych oraz nasza szkoła. Dzieci będą objęte programem tutoringu, prowadzonego przez nauczycieli liceum w zakresie następujących przedmiotów: język polski, język angielski, historia, matematyka, informatyka, geografia, fizyka, biologia i chemia. W uroczystości wziął udział Naczelnik Wydziału Edukacji, pan Sławomir Witek, a wykład inauguracyjny poprowadziła pani dr Małgorzata Myśliwiec z Uniwersytetu Śląskiego, Wydział Nauk Społecznych.

Życzymy powodzenia


Przerwa na czytanie
data dodania: 2021-10-27

!! Co to był za dzień!!

Czytali wszyscy!

Duzi i mali, nauczyciele i uczniowie, pierwszoklasiści i ósmoklasiści.

Czytali bohaterowie bajek i baśni.

Czytali na kocach i na ławkach, na leżąco i na siedząco.

Czytali komiksy i powieści, lektury i poradniki.

Zastanawiacie się dlaczego?

To proste! Wzięliśmy udział w II Międzynarodowej edycji akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”

#przerwanaczytanie

#przerwanaczytanie2021


Konkurs plastyczny JESIENNE DRZEWO
data dodania: 2021-10-27


Wojewódzki Konkurs Literacki
data dodania: 2021-10-18

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Stan wojenny we  wspomnieniach naszych bliskich” realizowanym w ramach projektuGdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – PAMIĘTAMY!” Konkurs jest  skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych
z województwa śląskiego. Jego organizatorem jest Śląski Kurator Oświaty.
Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:
 klasy IV – VI szkoły podstawowej,
 klasy VII – VIII szkoły podstawowej,
 uczniowie szkół ponadpodstawowych.
Uczestnicy konkursu tworzą wypowiedź prozatorską, mającą charakter wywiadu, kartki z pamiętnika, wspomnienia lub dziennika. W swojej pracy wykorzystują relacje osób będących świadkami wydarzeń z lat 1981-1983, czyli z  okresu stanu wojennego.
Wypowiedzi uczniów zostaną ocenione w trzech wskazanych wyżej grupach wiekowych.
Kryteria oceny prac są następujące:
 obecność realiów wskazanego okresu historycznego,  
 odpowiednia forma wypowiedzi,
 poprawność języka z zachowaniem, w razie potrzeby, indywidualnych cech stylu rozmówcy.

Termin nadsyłania prac /wersja elektroniczna/ upływa 2 listopada 2021 r.

Prace prosimy przesyłać na mail: bartosz.stachon@sp2.imielin.pl

Wszyscy uczniowie, którzy wezmą udział w konkursie otrzymają celującą ocenę cząstkową z historii.


Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Literacki
data dodania: 2021-10-18

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Literackim „Tropiciele historii – poszukiwanie Ludzi Solidarności” realizowanym w ramach projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – Pamiętamy!”
Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa śląskiego. Organizatorem  konkursu jest Śląski Kurator Oświaty.
Przedmiotem konkursu jest samodzielne wykonanie i dostarczenie pracy plastyczno - literackiej w formacie A4 stanowiącej kartkę do albumu z biogramem nieznanego uczestnika, świadka wydarzeń stanu wojennego w Polsce w latach 1981 – 1983 z regionu Śląsko - Dąbrowskiego, Częstochowskiego i Podbeskidzia.

Prace powinny być wykonane:

- własnoręcznie bez użycia techniki komputerowej lub w grafice komputerowej.

Przy ocenie prac konkursowych będą obowiązywać następujące kryteria:  
zgodność z tematem - biogram będzie dotyczył uczestnika, działacza, członka związku zawodowego w okresie stanu wojennego, zachowanie właściwych proporcji miedzy częścią literacką a plastyczną, pomysłowość i oryginalność,  właściwy dobór techniki i środków,   przejrzystość i zwięzłość kompozycji,  estetyka i forma,  umiejętność powiązania przez autora wszystkich elementów w zharmonizowaną całość.

Prace konkursowe muszą spełniać następujące wymogi:

format pracy nie może być większy ani mniejszy niż A4,
praca musi zawierać część literacką-biogram i część plastyczną,

Prace prosimy przesyłać na mail: bartosz.stachon@sp2.imielin.pl

Termin nadsyłania prac /wersja elektroniczna/ upływa 2 listopada 2021 r.

Wszyscy uczniowie, którzy wezmą udział w konkursie otrzymają celującą ocenę cząstkową z historii.
<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>
50-lecie Szkoły 
1 grudnia 2021
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
dzisiaj
1
2PRZERWA ŚWIĄTECZNA
3
45
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
foto losowe
galeria uśmiechów
Dziennik elktroniczny Filmy kanał youtube Szkoły Podstawowej nr 2 w Imielinie sześciolatki w szkole książki naszych marzeń strona MEN.gov odkrywcy talentów Szkoła przyjazna sześciolatkom Wiarygodna Szkoła Certyfikat Certyfikat udziału w programie edukacja cyfrowa MegaMisja 2016/2017 Licenicja VII Światowy dzień tabliczki mnożenia Lepsza Szkoła Projekt ReadON Dyplom uznania VII Światowy dzień tabliczki mnożenia Certyfikat udziału w programie edukacja cyfrowa MegaMisja 2017/2018 Dyplom Kompetencje na szóstkę Certyfikat Lepsza Szkoła Licenicja IX Światowy Dzień Tabliczk Mnożenia Piłka ręczna Logo SZS Logo SKS Logo Związki Piłki Ręcznej w Polsce Logo Szkoła Pamięta Logo Szkoła do Hymnu
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE
Herb miasta Imielin
Imielin
Herb powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego
Powiat Bieruńsko-Lędziński
Herb województwa śląskiego
Województwo Śląskie