Odnośnik bip Imielin Odnośnik do strony materiałów Szkoły Podstawowej w Imielinie umieszczonych w serwisie społecznościowym Facebook
Obraz informacja top
Pasowanie na czytelnika uczniów klas I
data dodania: 2021-03-09

Co roku w marcu w naszej szkole odbywa się uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelnika biblioteki szkolnej.
Aby stać się pełnoprawnym czytelnikiem, uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące treści baśni, rozwiązać quiz oraz przejść przez sprawnościowy tunel.
Po wykonaniu tych wszystkich zadań uczniowie zostali pasowani przez Panią Dyrektor na czytelników. Brawo dla dzielnych pierwszoklasistów:)
Danie miesiąca - MARZEC
data dodania: 2021-03-08

OGŁOSZENIE!!!

Drogie Dzieci, wybieramy Wasze danie miesiąca!

 MARZEC


Od 8 do 12 marca 2021 roku czekamy na Wasze zdrowe pomysły dań obiadowych. Karteczki z propozycjami proszę wrzucać do skrzyneczki przy wejściu na jadalnię. Danie, które będzie najczęściej się powtarzało, zostanie ugotowane dla Was w najbliższym czasie.
    
Czekamy na Wasze propozycje :)


PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA W BIERUNIU
data dodania: 2021-03-04


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
data dodania: 2021-03-01

Pod koniec lutego po raz kolejny przyłączyliśmy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Przez cały tydzień publikowaliśmy w mediach społecznościowych nagrania uczniów łamiących sobie języki na rodzimych historiach o królu Karolu, cytatach Tacyta, lojalnej Joli, ale też o Angielce Betty, Niemcu Hermanie i Hiszpanie Pablito. Uczniowie na lekcjach rozmawiali o poprawności językowej, ortograficznej i o tym, jakie błędy najczęściej popełniają (w większości dorośli) użytkownicy naszego języka w internecie. Chętnie rozwiązywali rebusy językowe, quizy, próbowali się wydostać z gramatycznych escape roomów, a także zastanawiali się, czy warto – również poza lekcjami, szkołą – mówić i pisać poprawnie.

Warto wspomnieć, że UNESCO, ustanawiając to święto, chciało dopomóc ochronie różnorodności językowej. I nie chodzi tu tylko o języki sensu stricto, ale także o dialekty, gwary... Korzystając więc z okazji, zorganizowaliśmy plebiscyt na ulubione śląskie słowo. W konkursie uczestniczyło prawie 250 osób, a głosy zostały oddane na około 50 śląskich słów. Pierwsze miejsce zajął pieron, a zaraz za nim ciućmok, bajzel, bebok, toć, styknie, larmo, koło i wiele innych słów, które z pewnością wiążą się z konkretnymi osobami, historiami. Wypowiadanie ich przywołuje wspomnienia, uśmiech, a czasami po prostu tęsknotę. Bo język to coś więcej niż tylko narzędzie komunikacji.


POKAŻ SWOJĄ PASJĘ
data dodania: 2021-03-01


Spotkanie autorskie
data dodania: 2021-03-01

Od kilku lat w literaturze dziecięcej gości polski odpowiednik Filonka, pręgowany kotek imieniem Cukierek. Autorem przygód, a zarazem opiekunem pierwowzoru literackiego, czyli prawdziwego kotka Cukierka jest tyszanin, Waldemar Cichoń. Dziennikarz z zawodu, pasjonat czytania jako najwyższej formy przyjemności, tata Marcela i Maćka opisuje z humorem perypetie kotka, o którym mówi, że jest „słodkim, futrzanym utrapieniem”. Autor gościł  w naszej szkole już kilkakrotnie, z humorem opowiadając, jak bohater literacki imieniem Cukierek stał się pełnoprawnym członkiem rodziny Cichoniów, stając się tematem serii zabawnych historii. W trakcie spotkania autorskiego, które miało miejsce 26 lutego dla uczniów klas młodszych, wyjątkowo przeprowadzonego on-line, pan Cichoń pokazał uczniom prawdziwego kota Cukierka! Dzieci dowiedziały się kilku ciekawostek kocie, a także dowiedziały się, jak powstaje książka.
 Komplet książek o Cukierku trafił do zbiorów naszej szkolnej biblioteki. 


Stowarzyszenie Kolorowe Damy - Podziękowania
data dodania: 2021-02-23


Danie miesiąca luty
data dodania: 2021-02-16

 Danie miesiąca luty

W lutym wybranym przez dzieci daniem miesiąca został:

Rosół z makaronem   8 głosów
Naleśniki z dżemem   23 głosy


Już wkrótce możliwość wybrania dania miesiąca marzec.

Czekamy na wasze propozycje :)


Pomoc psychologiczno-pedagogiczna. Poradnie online.
data dodania: 2021-02-08

Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie
Informujemy, że uczniowie i rodzice, we współpracy ze szkołami, mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne.
Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Dodatkowo takie wsparcie oferuje również poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”.

Szczegółowe informacje :

http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/kuratorium/aktualnosci/pomoc-psychologiczno-pedagogiczna-dla-uczniow-i-rodzicow/
https://www.zawszejestjakieswyjscie.pl
Ponadto informujemy, że powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bieruniu pracuje zgodnie ze swoimi harmonogramami pracy.
Na wizytę należy zapisywać się telefonicznie pod numerami telefonu:
Bieruń- 32/216-36-90, filia Lędziny- 32/ 324-08-00.
W sprawach pilnych prosimy kontaktować się w godzinach 7:30-18:30 pod numerami telefonu: 698-838-262; 728-456-370.
Jednocześnie informujemy, że dostępna jest e-poradnia (http://poradnia.powiatbl.pl/eporadnia).


Podziękowanie dla wszystkich uczestników: “Daj coś kolorowego”.
data dodania: 2021-02-04
<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>
50-lecie Szkoły 
23 kwietnia 2021
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
1234
567891011
12131415161718
19202122dzisiaj
23
2425
2627282930
foto losowe
galeria uśmiechów
Dziennik elktroniczny Filmy kanał youtube Szkoły Podstawowej nr 2 w Imielinie sześciolatki w szkole książki naszych marzeń strona MEN.gov odkrywcy talentów Szkoła przyjazna sześciolatkom Wiarygodna Szkoła Certyfikat Certyfikat udziału w programie edukacja cyfrowa MegaMisja 2016/2017 Licenicja VII Światowy dzień tabliczki mnożenia Lepsza Szkoła Projekt ReadON Dyplom uznania VII Światowy dzień tabliczki mnożenia Certyfikat udziału w programie edukacja cyfrowa MegaMisja 2017/2018 Dyplom Kompetencje na szóstkę Certyfikat Lepsza Szkoła Licenicja IX Światowy Dzień Tabliczk Mnożenia Piłka ręczna Logo SZS Logo SKS Logo Związki Piłki Ręcznej w Polsce Logo Szkoła Pamięta Logo Szkoła do Hymnu
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE
Herb miasta Imielin
Imielin
Herb powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego
Powiat Bieruńsko-Lędziński
Herb województwa śląskiego
Województwo Śląskie