Nasza szkoła bierze udział w konkursie empiku - oddaj na nas głos: www.empik.com/biblioteki/zaglosuj

NIE LADA GRATKA - NAJPIĘKNIEJSZE JESIENNE LIŚCIE
data dodania: 2017-10-05

Kolejną "Nie lada GRAtką" była październikowa akcja "Spadający liść". Uczennice i uczniowie klas IV-VI na własnoręcznie wykonanych i udekorowanych liściach pisali wiersze lub życzenia. 

Komisja konkursowa (w składzie: nauczyciele-plastycy oraz nauczyciele-bibliotekarze) postanowiła nagrodzić następujące dzieci:

Prace podziwiać można na korytarzu I piętra oraz w sali 20. 

Już dzisiaj zachęcamy Was do włączenia się w kolejne działanie w ramach innowacji z języka polskiego - hasłem na najbliższe tygodnie będzie... DESZCZ. Przekonacie się, że nawet on może nam dostarczyć wielu pozytywnych emocji. :) Szczegóły na lekcjach!


ZAJĘCIA DODATKOWE: KOŁA I ZESPOŁY
data dodania: 2017-10-04

Zapraszamy wszystkich naszych uczniów do korzystania z bogatej oferty zajęć dodatkowych:

http://sp2.imielin.pl/index.php?link=Dodatkowe


O KSIĄŻKACH I CZYTELNICTWIE - SPOTKANIE Z KSIĘGARZEM
data dodania: 2017-10-04

Sprawozdanie ze spotkania

Dziś wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Imielinie zostali zaproszeni na prelekcję, którą poprowadził pan Grzegorz Kulikowski

Jest to człowiek, który od lat zajmuje się sprzedażą książek. Opowiadał nam o korzyściach płynących z czytania. Młody czytelnik przez czytanie pobudza wyobraźnię, staje się kreatywnym, umie się wysłowić i gimnastykuje mózg

Pan Kulikowski zachęcał uczniów do korzystania z zasobów bibliotecznych, ponieważ co roku wydaje się wiele ciekawych pozycji dla dzieci i młodzieży. Chociaż nauczyciele również zachęcają nas – uczniów, do czytania książek, to ciągle jednak nie wszyscy są do tego przekonani. Może muszą po prostu do tego dorosnąć? :)

Olaf Rozmus, V "a"

Spotkanie z księgarzem

4 października zawitał do naszej szkoły Pan Grzegorz Kulikowski, księgarz, który przywozi do naszej szkolnej biblioteki lektury, książki i komiksy. 

Gdy przeszliśmy na salę, pan Grzegorz już na nas czekał. Przywitaliśmy się grzecznie, usiedliśmy i słuchaliśmy. Pan przekazywał nam interesujące treści nt. książek i czytelnictwa, zadawał nam również pytania, a my odpowiadaliśmy. Rozmawialiśmy między innymi o tym, co nam dają książki. Odpowiedzi były różne, np. że dzięki sprawniej piszemy, mamy bogatszy zasób słów, a także lepszą pisownię i ortografię. Rozmawialiśmy jeszcze na inne "książkowe" tematy. 

Spotkanie było bardzo udane i cieszę się, że ja i moja klasa wzięliśmy w nim udział.
 Alicja Gwóźdź, V "a"


O BEZPIECZEŃSTWIE W SIECI I REALU - POGADANKA Z POLICJĄ
data dodania: 2017-10-04

"Policjant zajmujący się profilaktyką społeczną i przestępczością nieletnich odwiedził uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Imielinie. Mundurowy przeprowadził prelekcje dla szóstoklasistów, których tematyką była demoralizacja i odpowiedzialność nieletnich za czyny karalne. Policjant przypomniał też młodzieży o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z internetu. 

Podczas prelekcji sierż. sztab. Grzegorz Dudys przybliżył problemy, z jakimi szóstoklasiści mogą mieć już styczność. Policjant przybliżył uczniom przepisy dotyczące osób nieletnich, które popadają w konflikt z prawem lub zasadami współżycia społecznego. Mundurowy wyjaśnił, jakie zachowania są prawnie zabronione oraz jakie mogą być ich skutki. Próbował uświadomić 13-latkom, że często "niewinne" próby picia alkoholu, używania środków odurzających, bójka z kolegą, a nawet systematyczne uchylanie się od obowiązku szkolnego mogą zakończyć się dla nich bardzo nieprzyjemnymi konsekwencjami, a za błędy popełnione w wieku kilkunastu lat "płaci się" nawet w dorosłym życiu. 

Spotkanie z młodzieżą było też okazją do poruszenia tematu cyberprzestępczości. Sierż. sztab. Grzegorz Dudys omówił, jak umiejętnie i bezpiecznie korzystać z internetu. Nakreślił młodzieży jak ważny jest rozsądek i ostrożność podczas korzystania z portali społecznościowych. Ostrzegł przed lekkomyślnym zamieszczaniem w internecie swoich zdjęć i danych osobowych, a także przed umawianiem się z obcymi".

Za: http://bierun.slaska.policja.gov.pl/ka3/informacje/aktualnosci/214252,Prelekcje-dla-imielinskich-szostoklasistow.html

Bardzo dziękujemy przedstawicielom Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu za przeprowadzenie rzeczowej i dającej do myślenia prelekcji. 


SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO KRAKOWA
data dodania: 2017-10-03

We wtorek byliśmy z całą klasą na wycieczce szkolnej w Ogrodzie Doświadczeń oraz w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

Muzeum znajduje się w budynku dawnej zajezdni pierwszego wąskotorowego tramwaju elektrycznego. Gromadzi eksponaty związane z rozwojem komunikacji miejskiej, elektrowni, gazownictwa oraz zabytki historii techniki. W muzeum uczyliśmy się, jak powstaje tornado i oglądaliśmy, jak dawniej powstawały książki. 

W ogrodzie doświadczeń mieliśmy okazję zobaczyć dużo ciekawych doświadczeń, takich jak; wywoływanie wirów wodnych czy zobaczenie Układu Słonecznego z bliska. Zaciekawiło nas też wąchanie kwiatów i określanie ich zapachów. W ogrodzie mogliśmy również zobaczyć Kołyskę Newtona, rozszczepienie światła, czy posłuchać dzwonów rurowych. Największą zabawę mieliśmy, gdy musieliśmy szukać odpowiedniej drogi w labiryncie. 

Wycieczka bardzo nam się podobała. Mogliśmy się dużo nauczyć w formie znakomitej zabawy. Polecamy wszystkim! :) 

Kinga Turczyńska, kl III "h"


AKTYWNA TABLICA DLA IMIELIŃSKIEJ "DWÓJKI"
data dodania: 2017-10-02

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Uczniowie, 

z wielką radością informujemy, że nasza szkoła zakwalifikowała się do rządowego programu "Aktywna Tablica" i zyskała 10.240 zł dofinansowania na zakup monitora dotykowego! 

To już drugi w tym roku szkolnym program rządowy (po Narodowym Programie Czytelnictwa), w którym zdobyliśmy pieniądze na dofinansowanie szkolnej infrastruktury. 

Wkrótce pochwalimy się nowym sprzętem!


1000 POWODÓW BY CZYTAĆ - ODDAJ GŁOS NA NASZĄ SZKOŁĘ!
data dodania: 2017-10-02

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Nasza szkoła bierze udział w konkursie empiku "1000 powodów by czytać". Prosimy o oddawanie na nas głosów - codziennie do 22 października. Zwycięskie szkoły otrzymają 1000 książek do szkolnej biblioteki! 

Instrukcja - czyli jak głosować: 
1. Zaloguj się na stronie www.empik.com (jeśli nie masz konta, musisz się zarejestrować – to zajmuje tylko kilka sekund). 
2. Wejdź na: empik.com/biblioteki/zaglosuj 
3. Wpisz w wyszukiwarkę: Imielin – wyświetli się zgłoszenie naszej szkoły (okładka książki "Mikołajek na wakacjach"). 
4. Głosuj każdego dnia – wygrajmy 1000 książek dla naszych Dzieci!


WYCIECZKA DO MUZEUM ŚLĄSKIEGO
data dodania: 2017-09-29

W ostatnich dniach września wróciła piękna pogoda, sprzyjająca wycieczkom. Korzystając z przyjaznej aury grupa naszych uczniów pod opieką pań z biblioteki oraz pana Stachonia pani Klaudii Prus wybrała się do Muzeum Śląskiego. Katowicka Strefa Kultury, której częścią jest Muzeum Śląskie, stała się wizytówką Katowic. Nasze krótkie, popołudniowe wycieczki do Strefy Kultury są tylko sygnałem, że takie miejsce jest blisko, można wybrać się z rodziną, znajomymi w wolnym dniu (polecamy wtorki, dzień bezpłatny!) i bez pośpiechu obejrzeć wszystko, co nas zainteresuje. My w skrócie obejrzeliśmy ekspozycje sztuki w salach wystawowych, skupiając się na tej części muzeum, która pokazuje dzieje Śląska. Ekspozycja nosi nazwę „Światło historii - Górny Śląsk na przestrzeni dziejów". 

Wystawa zaprasza widza w podróż przez charakterystyczne miejsca i wydarzenia związane z historią Górnego Śląska. Zwiedzanie rozpoczyna się od wejścia do markowni kopalni Katowice (budynek, gdzie dawniej przechowywano tzw. marki np. z informacją o zmianie, na której pracowali górnicy) - jako symbolu miejsca, w którym znajduje się Muzeum Śląskie. Multimedialny sposób przekazu, scenki z życia Ślązaków, ciekawie przedstawione ważne momenty historyczne, atrakcyjnie wyeksponowane dokumenty - na dokładne ich poznanie trzeba poświęcić  co najmniej całe popołudnie.  Obejrzeliśmy m.in. tradycyjną kuchnię w familoku i pokój w dawnym hotelu robotniczym. Znalazły się  na wystawie nawet…. paczki od zagranicznej rodziny czy przyjaciół, które pozwalały w szarej rzeczywistości trudnych lat osiemdziesiątych skosztować dobrej kawy czy zrobić pranie w porządnym proszku. Czasy najnowsze, dla dzisiejszej młodzieży – historyczne, to  i „maluch”, (czyli polski fiat 126p, marzenie wszystkich Polaków) z przemycanym towarem i blokowisko, w którym można zaglądać do mieszkań i pooglądać życie codzienne. 

Kolejna ekspozycja to Centrum Scenografii Polskiej, które gromadzi eksponaty związane z teatrem: kostiumy, plany dekoracji i obiektów scenicznych, makiet i kukieł autorstwa polskich scenografów. Obok Centrum Scenografii ulokowano kąciki  z grami multimedialnymi, gdzie świetnie się bawiliśmy! 

Potem poszliśmy na spacer na dach Centrum Kongresowego, gdzie można  odpoczywać na ławeczkach  i podziwiać panoramę miasta, pod budynek Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia - tu odbyła się obowiązkowa sesja fotograficzna na tle fontanny i już czas naglił do powrotu. Wrócimy w to miejsce wiosną, bo warto! Podsumowaniem mogą być słowa jednego z uczniów: Tu jest tak fajnie jak w Paryżu!

Fotorelacja na naszym FB. 


VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - SPRAWOZDANIE
data dodania: 2017-09-28

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji pt. "VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia", organizowanej w dniu 29 września 2017 r. pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! 

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. Każdy kto podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł MT EXPERT – Eksperta Tabliczki Mnożenia i otrzymywał stosowną odznakę lub certyfikat. Do egzaminu przystępowali uczniowie klas III – VI oraz dorośli, między innymi: pracownicy szkoły, Urzędu Miasta z Panem Burmistrzem na czele, pracownicy Biblioteki Miejskiej oraz pobliskiej apteki. 

Za rok powtórzymy akcję! Więc bądźcie gotowi. Ćwiczcie dalej tabliczkę mnożenia.

Zapraszamy do zobaczenia pełnej fotorelacji: 

www.facebook.com/pg/spimielin/photos/?tab=album&album_id=1328733977225065


VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
data dodania: 2017-09-25
<<< nowsze aktualności ||| ||| starsze aktualności >>>

17 października 2017
PnPoniedziałek WtWtorek ŚrŚroda CzCzwartek PiPiątek SoSobota NdNiedziela
1
2345Pasowanie na ucznia!
6
78
9Zebrania/konsultacje dla Rodziców.
10
1112Obchody Dnia Edukacji Narodowej
13
1415
16dzisiaj
17
1819202122
2324Wyjazd klas V i VI do Teatru Zagłębia w Sosnowcu
25
Wyjazd klas IV do Teatru Zagłębia w Sosnowcu
26
272829
3031
foto losowe
galeria uśmiechów
WSPÓŁPRACA:

GIMNAZJUM IM. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH W IMIELINIEPRZEDSZKOLE MIEJSKIE W IMIELINIEBIBLIOTEKA MIEJSKA W IMIELINIEURZĄD MIASTA IMIELINMIEJSKIE CENTRUM KULTURY W IMIELINIEMIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W IMIELINIE

Imielin

Powiat Bieruńsko-Lędziński

Województwo Śląskie