Globtroterzy z SP nr 2 poznają Polskę
data dodania: 2022-11-22

Wycieczki klasowe to najbardziej upragnione i wyczekiwane przez uczniów dni w szkolnym kalendarzu. Chwila przerwy od nauki, a może po prostu bezcenna nauka przez doświadczanie? Zwiedzanie, odkrywanie nowych miejsc, poznawanie tradycji czy kultury danego obszaru, a przede wszystkim… bycie razem z klasowymi koleżankami i kolegami. Wycieczki szkolne to przygody oraz wspomnienia, które zostają z nami na zawsze. Sprawdźmy, gdzie poniosło w październiku uczennice i uczniów szkoły przy ulicy Karola Miarki 7.

W deszczu i słońcu

Październik rozpoczęliśmy od dwudniowej wycieczki klas ósmych do Zakopanego. -Pełna radości integracja młodzieży plus piękne górskie krajobrazy - czego chcieć więcej? Może tylko słońca, bo pogoda była raczej… pieska - komentuje Katarzyna Jarosz, wychowawczyni 8d.

Więcej szczęścia, a może po prostu: słońca, miały klasy 6b i 7b, które wraz ze swoimi nauczycielami zwiedziły klimatyczny Wrocław. - Dwa dni to niewiele. Ale Panorama Racławicka, ZOO, Afrykarium, i Sky Tower, czyli najważniejsze punkty stolicy Dolnego Śląska, zostały zaliczone - mówi Marek Piłka, wychowawca 7b.

Niech nas pani tam zabierze!

Klasy drugie wędrowały bardziej lokalnie. Wspólnie wybrały się do Kolejkowa w Gliwicach, gdzie podróżowały po miniaturowym Śląsku, podziwiając miniatury autentycznych budowli. ”Dziękujemy, że pani nas tu zabrała” - niech te słowa drugoklasistów będą dla Was najlepszą rekomendacją i zachętą, aby zawitać na wystawę “Kolejkowo”!

Na wycieczkę do Tarnowskich Gór postanowiły pojechać wszystkie klasy 4. - Zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga to ekscytujące doświadczenie, które na długo pozostaje w dziecięcej pamięci - zauważa Maria Stolecka, wychowawczyni 4b.

Wspaniałą wyprawę - w promieniach słońca i w pięknych okolicznościach przyrody - zaliczyły klasy 5. Jedenastolatkowie udali się do Chorzowa, gdzie zwiedzili Stadion Śląski i podróżowali (nie bez wielkich emocji!) kolejką L. - Odwiedziliśmy również katowicką papugarnię, fantastyczne i przyjazne miejsce, gdzie każde dziecko mogło karmić, a nawet wziąć na ręce, kolorowe, egzotyczne ptaki - dodaje Maria Lubowiecka, nauczycielka przyrody i wychowawczyni klasy 5a.

Więcej niż 1000 słów

Na zakończenie październikowych wędrówek  klasy 6 wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Planetarium oraz Muzeum Śląskiego w Katowicach. - Wycieczka miała na celu pogłębienie wiedzy dzieci z zakresu astronomii - mówi Anna Dylong-Moskwa, nauczycielka geografii. - Jak to mówią: jeden obraz, to więcej niż tysiąc słów, dlatego najlepiej uczyć się inaczej niż tylko studiując szkolne podręczniki.

A teraz: byle do wiosny! Wtedy globtroterzy znów ruszą w Polskę i na pewno Wam się tym pochwalą. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o naszych szkolnych wycieczkach, zapraszamy na www.facebook.com/spimielin