Odnośnik bip Imielin Odnośnik do strony materiałów Szkoły Podstawowej w Imielinie umieszczonych w serwisie społecznościowym Facebook
Obraz informacja top
Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Literacki
data dodania: 2021-10-18

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Literackim „Tropiciele historii – poszukiwanie Ludzi Solidarności” realizowanym w ramach projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13 grudnia 1981 – Pamiętamy!”
Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa śląskiego. Organizatorem  konkursu jest Śląski Kurator Oświaty.
Przedmiotem konkursu jest samodzielne wykonanie i dostarczenie pracy plastyczno - literackiej w formacie A4 stanowiącej kartkę do albumu z biogramem nieznanego uczestnika, świadka wydarzeń stanu wojennego w Polsce w latach 1981 – 1983 z regionu Śląsko - Dąbrowskiego, Częstochowskiego i Podbeskidzia.

Prace powinny być wykonane:

- własnoręcznie bez użycia techniki komputerowej lub w grafice komputerowej.

Przy ocenie prac konkursowych będą obowiązywać następujące kryteria:
zgodność z tematem - biogram będzie dotyczył uczestnika, działacza, członka związku zawodowego w okresie stanu wojennego, zachowanie właściwych proporcji miedzy częścią literacką a plastyczną, pomysłowość i oryginalność,  właściwy dobór techniki i środków,   przejrzystość i zwięzłość kompozycji,  estetyka i forma,  umiejętność powiązania przez autora wszystkich elementów w zharmonizowaną całość.

Prace konkursowe muszą spełniać następujące wymogi:

format pracy nie może być większy ani mniejszy niż A4,
praca musi zawierać część literacką-biogram i część plastyczną,

Prace prosimy przesyłać na mail: bartosz.stachon@sp2.imielin.pl

Termin nadsyłania prac /wersja elektroniczna/ upływa 2 listopada 2021 r.

Wszyscy uczniowie, którzy wezmą udział w konkursie otrzymają celującą ocenę cząstkową z historii.

50-lecie Szkoły
1 grudnia 2021