PROJEKT EDUKACYJNY „PRZYJACIEL TATRZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO”
data dodania: 2019-06-12

PROJEKT EDUKACYJNY

„PRZYJACIEL TATRZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO”

Realizowany na podstawie materiałów dydaktycznych Tatrzańskiego Parku Narodowego

Przez cały rok szkolny, uczniowie klas I-III w ramach zajęć świetlicowych,

uczestniczyli w projekcie edukacyjnym, którego głównym celem było kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw społecznych /ekologicznych/ wśród dzieci.

Poprzez różną tematykę związaną z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, uczniowie

rozwijali wiedzę o przyrodzie, ze szczególnym zaakcentowaniem świata roślin i zwierząt.

Opowiadanie, wizualizacje (prezentacje), praca z książką - pozwoliły nie tylko na zdobywanie podstawowej wiedzy, ale również na kształtowanie więzi z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, wyrażającym się dbałością o środowisko naturalne.

Realizowaliśmy tematy różne - począwszy od podstawowej wiedzy na temat ekwipunku turysty, poprzez poznanie tatrzańskiej przyrody, aż po wirtualne przejście najpopularniejszych szlaków naszych Tatr.

Każdy uczestnik, który aktywnie i systematycznie brał udział w zajęciach, realizując kolejne tematy z naszej książki stał się Przyjacielem Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na dowód tak zacnego tytułu - najwytrwalsi otrzymali nie tylko dyplom, ale również medal “Przyjaciela Tatrzańskiego Parku Narodowego”.

Gratuluję wszystkim wytrwałym “Przyjaciołom!”

Jadwiga Grzyśka

21 września 2019